Rada gminy Banie Mazurskie podjęła dziś uchwały o odwołaniu z dniem 27 lipca z funkcji skarbnika gminy Władysława Biłasa oraz o powołaniu na to stanowisko z dniem 28 lipca Sandry Borowskiej.

Starosta Marzanna Wardziejwska podpisała dziś umowę na wykonanie modernizacji 3200 metrów drogi powiatowej 1815N na odcinku od Widgir w kierunku Żabina.  Koszt inwestycji to 937 tysięcy złotych.

Zażynki to rozpoczęcie żniw. Dawniej wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw. „Zażynki w Lisach", które odbędą się 1 sierpnia, przypomnieć mają, jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

BANIE MAZ. 25 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Panie rozmawiały o książce Tracy Chevalier pt. "Spadające anioły".

BANIE MAZ. We wszystkich szkołach na terenie kraju wybrzmiał dzisiaj ostatni dzwonek. Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się również w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza na imprezę z okazji nocy świętojańskiej. Odbędzie się ona 26 czerwca na stadionie gminnym. W programie występy artystyczne, pokaz iluzji oraz zabawa taneczna.

HARSZ. Moc wrażeń, niesamowite emocje, wspaniałe występy, cudowni ludzie i piękna pogoda. To wszystko jednego dnia, w jedynym miejscu i z najlepszymi. 19 czerwca zespoły GOKiP w Baniach Mazurskich występowały w trakcie nocy świętojańskiej w Harszu.

BANIE MAZURSKIE. W poniedziałek w godzinach 9.30-14.00 w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich odbędzie się akcja krwiodawcza, organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach.

GMINA BANIE MAZ. Jest taki jeden wyjątkowy dzień w roku, w którym wszystkie dzieci mają swoje święto, a ich rodzice przymykają oko na fantazje i kaprysy swoich pociech. Takim właśnie dniem, kiedy dzieci mogły sobie pozwolić na więcej niż na co dzień, był właśnie miniony wtorek.

POWIAT GOŁDAPSKI. Gołdapscy policjanci rozpracowali i zatrzymali grupę podpalaczy działających na terenie gminy Banie Mazurskie. W okresie od czerwca 2019 roku do marca 2021 roku w okolicznych wsiach tej gminy spłonęły m. in.: stodoły, budynki gospodarcze i pomieszczenia gospodarcze z belami siana, garaż, samochód osobowy.

GMINA BANIE MAZ. Janina i Aleksander Kalinowscy, Halina i Włodzimierz Kordanowie, Danuta i Józef Zenon Łukaszewiczowie oraz Daniela Helena i Franciszek Żelaźniakowie odebrali z rąk wójta Łukasza Kulisia Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich ogłasza nabór na zajęcia wokalne. W ich programie m.in. nauka śpiewu z emisją głosu, zasady prawidłowego wydobywania dźwięku, praca z mikrofonem na scenie.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Laurka dla mamy”. Skierowany on jest do dzieci w wieku od 5 do 14 lat zamieszkałych na terenie gminy Banie Mazurskie.

BANIE MAZ. 23 maja na ulicach Bań Mazurskich zaplanowany był XXXII Mazurski Bieg Uliczny. Niestety, jak informuje współorganizator wydarzenia - Uczniowski Klub Sportowy w Baniach Mazurskich - zawody się nie odbędą. Powodem odwołania jest aktualna sytuacja epidemiologiczna.

BANIE MAZ. Wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś wyróżnił dwóch uczniów Szkoły Podstawowej w Lisach: Tomasza Kaczorowskiego oraz Dawida Goszczyka za udział w olimpiadzie historycznej „Rok 1920 w Polsce. Wojna polsko-bolszewicka. Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu”.

BANIE MAZ. 22 kwietnia po długich staraniach Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich nieodpłatnie pozyskał samochód osobowy z przeznaczeniem do realizacji zadań statutowych ośrodka.

BANIE MAZ. W ubiegłym tygodniu do strażaków ochotników z terenu gminy Banie Mazurskie trafił sprzęt o wartości prawie 32 tysięcy złotych. Pieniądze za zakupy pochodzą w całości z budżetu gminy.

BANIE MAZ. Blisko 65 tysięcy złotych pozyskała gmina Banie Mazurskie z funduszy zewnętrznych na utworzenie punktów dostępu do internetu za pośrednictwem wifi. Dostęp ma być bezpłatny dla użytkowników.


Czytaj też:

"Dzień Czerwonego Kapturka" w bibliotece

17 lipca Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprosiła najmłodszych do wypożyczalni dla dzieci, gdzie odbył się warsztat plastyczny z okazji zbliżającego się „Dnia Czerwonego Kapturka”.

Więcej…

Spotkanie z polską i ukraińską kulturą ludową

1 sierpnia odbędą się "Zażynki w Lisach". Przypomnieć one mają, jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie. Dawniej wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw. 

Więcej…

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" w MKF

28 lipca odbędzie się kolejne spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego.

Więcej…

Monodram „Słoń”

W miniony piątek Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprosiła mieszkańców do sali widowiskowej domu kultury na monodram „Słoń”.

Więcej…

Wykonawca odstąpił od umowy dot. budowy zakładu

Wykonawca powstającego w strefie uzdrowiskowej zakładu przyrodoleczniczego złożył wczoraj w Urzędzie Miejskim w Gołdapi oświadczenie o odstąpieniu od zawartej umowy z przyczyn leżących po stronie gminy (zamawiającego). Burmistrz Tomasz Luto nie chce na razie tego komentować.

Więcej…

Spotkanie z literaturą afrykańską

16 lipca w gorące popołudnie w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Tym razem przedmiotem rozmów była książka Chinua Achebe „Wszystko rozpada się”.

Więcej…

Zdobyliśmy Tarnicę

Bieszczady powitały nas deszczem. Cóż, taka tradycja. Od 12 lipca harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” są na obozie w Woli Michowej.

Więcej…

Dni Gołdapi okiem policjantów

W trakcie minionego weekendu podczas Dni Gołdapi na terenie powiatu gołdapskiego policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń, natomiast ponownie nie popisali się kierowcy usiłujący jeździć na podwójnym gazie.

Więcej…

Zatrzymani rowerzyści z powiatu gołdapskiego

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali trzech rowerzystów. Dwóch było pijanych.

Więcej…

Nasiona konopi indyjskich kupiła w sklepie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie na jednej z posesji w powiecie giżyckim ujawnili 37 krzaków konopi indyjskich. 80-letnia właścicielka roślin odpowie za ich uprawę.

Więcej…

Zderzenie samochodu i motocyklu

Do zderzenia motoru i samochodu doszło około kwadransa przed godziną 23 na skrzyżowaniu ul. Królewieckiej i Armii Krajowej z pl. Zwycięstwa.

Więcej…

Volkswagen na dachu, kierowcy brak

Kto kierował volkswagenem passatem, który dachował i został porzucony na przecięciu ul. Żeromskiego i drogi gruntowej biegnącej po dawnym nasypie kolejowym łączącym Gołdap z Węgorzewem, będą musieli ustalić gołdapscy policjanci.

Więcej…

Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

Gołdapscy policjanci z wydziału kryminalnego podczas przeprowadzonej zasadzki przyłapali na gorącym uczynku trzech mężczyzn na próbie włamania i kradzieży różnych elementów z kopuły wiatraka na terenie elektrowni wiatrowej w Kozakach.

Więcej…

Od 23 lipca kolejna odsłona tarczy

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy ponieśli straty z powodu pandemii, będą mogli ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek oraz świadczenie postojowe.

Więcej…

Bartek Szuliński sportowcem roku w SP5

Udana współpraca Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z Akademią Piłkarską 2017 Gołdap przyniosła kolejne efekty.

Więcej…

Tenisowe zawody w Sokółce

20 czerwca odbył się otwarty turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza Sokółki. Gołdapianie wywalczyli kilka miejsc na podium zawodów.

Więcej…

Piłkarze na konsultacji szkoleniowej w Ostródzie

Doceniając bardzo dobrą pracę szkoleniową trenerów oraz coraz większą ilość piłkarzy i piłkarek uczęszczających na nasze zajęcia, trenerzy Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zaprosili 3 piłkarzy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap na konsultację szkoleniową w Ostródzie.

Więcej…

Ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior"

Dziś i jutro odbywa się ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior". Trasa liczy 610 kilometrów, a przebiega przez malownicze tereny Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, w tym przez Gołdap.

Więcej…

Rominta pozostaje w okręgówce

GOŁDAP. Rominta Gołdap nie poradziła sobie z zespołem Pisa Primavera Barczewo w dwóch spotkaniach barażowych o IV ligę. 26 czerwca przegrała na wyjeździe 1:2, dziś na stadionie w Gołdapi uległa 0:1.

Więcej…

Piłkarze Nord-Ost z pucharem dyrektora OSiR

GOŁDAP. 27 czerwca na stadionie miejskim odbył się turniej piłki nożnej „szóstek” o puchar dyrektora OSiR. Rywalizowało 7 zespołów, zwycięzcą została drużyna Nord-Ost Gołdap.

Więcej…

Zakończenie sezonu w akademii piłkarskiej

GOŁDAP. Na sportowo zakończył się sezon w Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap. Jak co roku ostatni trening przed wakacjami był pojedynkiem piłkarskim pomiędzy rodzicami a dziećmi ze wszystkich grup treningowych.

Więcej…