16 maja w ramach realizacji działań profilaktycznych ph. „Uzależnienia? Nie dla mnie, żyje zdrowym stylem!” Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała pogadanki profilaktyczno-wychowawcze.

13 maja w ramach realizacji projektu "Czytam, recytuję z językiem ojczystym fantazjuję" Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała dla młodego pokolenia Festiwal Fantasy.

30 kwietnia w auli Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbył się koncert ph.”Jedno jest niebo dla wszystkich”. Wydarzenie zgromadziło liczna grupę mieszkańców oraz osób przyjezdnych z Ukrainy.

Od 27 kwietnia flota pojazdów gminy Banie Mazurskie jest bogatsza o kolejna maszynę. Fabrycznie nowy ciągnik rolniczy marki Deutz-Fahr, bo o nim mowa, został zakupiony za kwotę blisko 330 tysięcy złotych.

26 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła olsztyńskich aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza. Paweł Parczewski i Marcin Kiszluk zaprezentowali znakomitą komedię autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana pt. "Kredyt".

21 kwietnia zorganizowane zostały warsztaty dla klas 6-8 ze Szkoły Podstawowej w Lisach. Dzięki pani Monice Sawickiej-Kacprzak podczas zajęć młodzież poznała Marię Grzegorzewską - jej dzieciństwo, młodość i pracę zawodową, a także jej spuściznę.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich rozpoczęła realizację projektu "Czytam, recytuję z językiem ojczystym fantazjuję". Pierwszym działaniem były „Warsztaty biograficzno-historyczno-literackie", zrealizowane w 3 boksach tematycznych.

W poniedziałek rozpoczną się osiemnastodniowe konsultacje społeczne, ogłoszone przez wójta gminy Banie Mazurskie. Dotyczyć będą ewentualnego nadania nazwy skwerowi zlokalizowanemu przy skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Kościuszki w Baniach Mazurskich.

W trosce o zachowanie i pielęgnowanie tradycji ludowej w okresie przedświątecznym, Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Maz. organizuje dla dzieci i młodzieży warsztaty robienia palm wielkanocnych.

Do rad gminy wpływają różne pisma, czasem wręcz śmieszne lub kuriozalne. W ostatnim czasie takie właśnie pismo wpłynęło do rady gminy w Baniach Mazurskich. Autor pisma apeluje o przekazanie mieszkańcom ostrzeżenia przed... trzema dniami ciemności.

25 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Omawiana była powieść Julii Child pt. "Moje życie we Francji".

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza ph. "SpoKREWnieni służbą", zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach. Krew oddało 36 osób.

8 marca OSP w Surminach zaprasza na akcję krwiodawczą, która odbędzie się pod hasłem "SpoKREWnieni służbą". Krew będzie można oddać w godzinach 9:30-14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

Zbliża się Dzień Kobiet. Pomóż tym, którzy potrzebują naszego wsparcia, włącz się w akcję „Kobiety - Kobietom”. Każdy kto chce przyłączyć się do akcji, może ją wesprzeć przynosząc do GOKiP środki higieny osobistej oraz środki czystości.

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach we współpracy z Caritas Polska informuje, iż od jutra w sklepach spożywczych w Baniach Mazurskich prowadzona będzie zbiórka na rzecz Ukrainy. Przygotowane będą do tego celu specjalnie oznakowane kosze.

Ugrupowanie polityczne, które kilka dni temu złożyło do władz powiatu gołdapskiego petycję ws. wprowadzenia programu „Kierowca 500+”, złożyło dziś kolejną petycję. Tym razem trafiła ona do wójta gminy Banie Mazurskie, a dotyczy przekazania budynku po szkole w Żabinie na rzecz uchodźców z Ukrainy.

18 lutego odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Przedmiotem dyskusji była książka Kristin Harmel pt. "Słodycz zapomnienia".