BANIE MAZ. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - to święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.

W obchody włączyła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich. Z okazji święta zorganizowaliśmy dla dzieci konkurs literacki. Każde dziecko miało za zadanie łączyć w pary obrazki przedstawiające bajkowe postacie i odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dana postać. W grupach miały za zadanie układanie puzzli z bajkowymi postaciami. Każdy uczestnik konkursu dostał dyplom Przyjaciela Książki i nagrodę w postaci książeczki z łamigłówkami dla przedszkolaka.

Święto "Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci "uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY, Polska sekcja tej organizacji istnieje od 1973 roku). Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo – impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci - w 1979 roku.

GBP w Baniach Mazurskich

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!