Akcja krwiodawcza ph. „Oddaj kroplę - podaruj życie" odbędzie się w piątek, 15 października w Baniach Mazurskich. Krew będzie można oddać w godzinach 9.30-14.00 w Banku Spółdzielczym. Podczas tej akcji krew będzie zbierana na rzecz pochodzącej z Gołdapi Anny Czarneckiej. Leży ona chora w stanie krytycznym w szpitalu MSWiA w Warszawie na oddziale intensywnej opieki medycznej. Dodatkowo jest w zaawansowanej ciąży. Do leczenia potrzebna jest krew grupy A Rh- lub 0 Rh-.

Piątkowa akcja krwiodawcza zostanie zorganizowana ze wskazaniem właśnie dla niej. Oddając krew ze wskazaniem na konkretną osobę nie trzeba mieć takiej samej grupy krwi co osoba potrzebująca. Bank krwi wymienia oddaną przez krwiodawców ilość krwi na taką, jaką jest danej osobie ze wskazania potrzebna.

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach, która organizuje akcję, zachęca wszystkich do przybycia i podzielenia się drogocennym płynem. On może pomóc uratować życie pani Anny! Na każdego, kto zdecyduje się oddać krew, czekać będą też tradycyjnie już słodkości, kawa i herbata.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!