Gołdapscy policjanci rozpoczęli nowe działania profilaktyczne pod nazwą „Profilaktyka Smyka”. Program adresowany jest do uczniów kl. 1-3 szkół podstawowych. Pola, stworzona fikcyjna rówieśniczka uczniów, na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Dziewczynka spotyka się z czytelnikiem w 13 różnych sytuacjach, z których ratuje ją policjant.

Aby o przygodach niesfornej dziewczynki usłyszały wszystkie dzieci, które zmagają się z problemami dnia codziennego, gołdapscy policjanci ruszyli do przedszkoli i szkół z materiałami edukacyjnymi.

Komendant powiatowy policji w Gołdapi insp. dr Dariusz Stachelek wspólnie z wójtem gminy Banie Mazurskie Łukaszem Kulisiem przekazali pierwsze materiały profilaktyczne do Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich.

Najmłodsi otrzymają książeczki o przygodach niesfornej Poli, która poznaje zasady bezpieczeństwa w trakcie różnych przygód. Do nauczycieli trafią natomiast materiały pomocnicze w postaci m. in. kart pracy i scenariuszy lekcji, co stanowić może dla nich interesującą, jednolitą pomoc dydaktyczną do rozwijania odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań wśród małych dzieci.

Niebawem o celach i założeniach projektu usłyszą także przedstawiciele wszystkich szkół funkcjonujących na terenie powiatu gołdapskiego. Do szkół trafią również materiały edukacyjne zakupione w ramach projektu.

Pola mogła trafić do rąk czytelników dzięki wsparciu udzielonemu policjantom przez starostę gołdapskiego, burmistrza Gołdapi oraz wójtów gmin Banie Mazurskie i Dubeninki.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!