Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich rozstrzygnął I etap (gminny) konkursu świątecznego pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Skierowany on był do dzieci z terenu gminy Banie Mazurskie. Zadaniem uczestników było wykonanie kartki świątecznej według własnego pomysłu dowolną techniką.

Komisja konkursowa spośród wszystkich prac wyłoniła zwycięzców.

 • kategoria: 4-6 lat
  1 miejsce - Adam Żelaźniak
  2 miejsce - Hubert Wicha, Roksana Gorlo
  3 miejsce - Milena Wasyliszyn, Patryk Aniołowski

 • kategoria: klasy 0-3
  1 miejsce - Julia Gnilica, Marta Żelaźniak
  2 miejsce - Cezary Smolak, Wiktor Hawrusik
  3 miejsce - Michał Wronowski

 • kategoria: klasy 4-8
  1 miejsce - Nikola Korecka, Jakub Żelaźniak
  2 miejsce - Izabela Raczyło, Bartosz Aniołowski
  3 miejsce - Martyna Selwiak, Zuzanna Hawrusik

W ramach etapu gminnego uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Ich prace zostaną zeskanowane i poddane obróbce graficznej w celu stworzenia dziecięcego kalendarza na rok 2023. Opracowaniem oraz publikacją zajmie się Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

Wszystkie prace wezmą udział w etapie ogólnopolskim konkursu, którego organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Zasięg” z siedzibą w Gdańsku. Kartki wraz z wymaganymi dokumentami zostaną przesłane przez GOKiP do 31 stycznia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w oparciu o decyzję specjalnie powołanej kapituły konkursu do 20 marca. Dokładny termin oraz miejsce ogłoszenia wyników konkursu podany zostanie w terminie późniejszym.

GOKiP w Baniach Mazurskich

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!