Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich w ramach dotacji z Narodowego Centrum Kultury z programu „Ojczysty - dodaj do ulubionych" rozpoczęła realizację projektu "Czytam, recytuję z językiem ojczystym fantazjuję".

Projekt jest realizowany od marca do października br. Pierwszym działaniem w ramach projektu były  „Warsztaty biograficzno-historyczno-literackie", zrealizowane w 3 boksach tematycznych.

Pierwsze spotkanie edukacyjno-poznawcze zorganizowano w Gminnej Bibliotece Publicznej dla klasy zerowej z Publicznego Przedszkola Samorządowego. Warsztaty pod hasłem "Kajtusiowe opowieści" przeprowadziła pisarka Monika Sawicka-Kacprzak. Przedszkolaki dowiedziały się kim jest pisarz i jak wygląda jego praca. Dzieci poznały jednego z głównych bohaterów książki - małego pieska Kajtusia, który istnieje naprawdę, a jego przygody autorka opisuje w swoich książkach. Spotkanie to także lekcja przyjaźni, odpowiedzialności za druga istotę, nauka o tym, jak i dlaczego należy opiekować się braćmi mniejszymi jak i młodszym rodzeństwem. Na koniec spotkania kolorowały kolorowanki, rozwiązywały rebusy i układały puzzle.

 


 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!