13 maja w ramach realizacji projektu "Czytam, recytuję z językiem ojczystym fantazjuję" Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała dla młodego pokolenia Festiwal Fantasy. Działania miały za zadanie rozbudzić zainteresowanie i przyciągnąć młode pokolenie do czytelnictwa oraz poznania literatury fantastycznej. Biblioteka w tym dniu stała się miejscem spotkań, wydarzeń animujących ciekawe działania kulturalne.

Podczas konwentu fantastyki młodzież miała możliwość spotkać się z ciekawymi, ambitnymi i twórczymi pisarzami. Pierwsze spotkanie autorskie z Anną Strzelczyk-Cichosz - pisarką, malarką, pozwoliło poznać sztukę fantasy przygodowo-psychologiczną ukazaną w książce "Ziemia winowajców". Spotkanie autorskie z pisarzem Maksem Dieter dzięki książce pt. "Enceladus" pozwoliło młodemu pokoleniu odkryć największe tajemnice ludzkości. Alternatywna historia początków ludzkiej cywilizacji opisana w książce, która oczywiście jest fikcją, mogłaby się zdarzyć, gdyby Ziemię rzeczywiście odwiedzili w przeszłości obcy ingerując w powstanie człowieka. Trzecie spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem pt. "Wyobraźnia - marzenia - rozwój" pozwoliło poznać, jak tworzy się literaturę fantastyczną, jak dużą pracę z językiem polskim musi wykonać pisarz, by fikcja nie mieszała się z światem realistycznym.

W późniejszych godzinach przeprowadzony został turniej w grze planszowej Mitrys oraz warsztat charakteryzacji teatralnej.

GBP w Baniach Mazurskich.

Wydarzenie kulturalne zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich dla młodego pokolenia. Festiwal Fantasy - obcuję z literaturą, kulturą i z językiem ojczystym fantazjuję, zrealizowany w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2022.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!