Z 1 na 2 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się pierwsza wakacyjna „Nocka w bibliotece”, w której wzięło udział 18 osób.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00. Dołączyli do nas ks. Andrzej Domański i pani Urszula Anuszkiewicz z Żabina, którzy przywieźli ze sobą fantastyczne gry plenerowe. Podczas godzinnej zabawy na stadionie dzieci zagrały we francuską grę „Bule”, w fińskie terenowe kręgle „Molkky” oraz w szwedzkie szachy Wikingów „Kubb”.
Po aktywnie spędzonym czasie wybraliśmy się na nocny spacer do miejscowej piekarni po pizzę. Po jej zjedzeniu, pełni pozytywnej energii rozpoczęliśmy nocny twórczy klimat. Stworzyliśmy m.in. wspólnie opowiadanie o „Nocce w bibliotece”, bawiliśmy się w alfabetyczne odszukiwanie przedmiotów związanych z biblioteką. Noc była długa i pełna zabaw. Pobudka była ciężkim przeżyciem, bowiem przyszła zdecydowanie za wcześnie.

Dziękujemy gościom z Żabina za aktywne włączenie się w organizację spotkania i pokazanie dzieciom innych sposobów spędzania wolnego czasu.

GBP w Baniach Maz.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!