Po raz drugi gmina Srokowo i Barciany przeżywała najazd mundurowych miłośników piłki siatkowej, którzy chcieli zdobyć Puchar Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Na halach sportowych obu gmin walczyło 12 drużyn.

Obok funkcjonariuszy Straży Granicznej z poszczególnych placówek, komendy Oddziału oraz Centrum Szkolenia SG, wchodzących w skład teamów siatkarskich, wielkim zaangażowaniem i zamiłowaniem do sportu wykazali się członkowie IPA Region Kętrzyn oraz radni gminy Barciany. Oni także wystawili swoje drużyny i stanęli do rywalizacji. Organizatorem turnieju pod hasłem "20 lat Straży Granicznej na sportowo" była Placówka Straży Granicznej w Barcianach.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Walka była zacięta, ale podczas rozgrywek panowała przyjazna atmosfera. Do fazy finałowej zakwalifikowały się drużyny: komendy W-MOSG, Centrum Szkolenia SG, Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim oraz Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich. W rezultacie złote krążki przypadły przedstawicielom Centrum Szkolenia SG. Tytuł wicemistrza otrzymał zespół z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Drużyna Komendy Oddziału musiała pocieszyć się brązowymi medalami.

tekst: st. sierż. SG Arkadiusz Kuczyński, Placówka Straży Granicznej w Barcianach
fot.: Marcin Kuriata