Dzień Matki to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać, jak bardzo kochają swoje mamy. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyki i piosenki, a także wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej odwiedzili Posterunek Policji w Dubeninkach. Wizytę zorganizowano w ramach działań pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- otwarte jednostki policji”.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza na debatę społeczną ph. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dubeninki".

22 kwietnia roku na terenie Puszczy Rominckiej odbył się wojewódzki finał XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur.

Na Ukrainie trwa wojna. Rosyjski najeźdźca ze wsparciem Białorusi, która udostepniłą swoje terytorium  wojskom Putina, zaatakował innego sąsiada Polski. Pani Danuta Ekman z Dubeninek chciałaby się podzielić z Państwem swoim wierszem, który napisany został jeszcze przed wojną, a doskonale pasuje do dzisiejszych dni.

1 kwietnia uczniowie klasy drugiej wraz z paniami Alicją Lejmel i Anną Pojawą świętowali w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dubeninkach Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach Filia w Żytkiejmach zaprasza na „Spotkanie z pisanką”, które odbędzie się 10 kwietnia w godzinach 13.00-16.00 w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach.

Gmina Dubeninki rozstrzygnęła przetarg na realizację zadania pn. „Pierwszy w gminie zespół obiektów sportowych dla mieszkańców gm. Dubeninki. Budowa i przebudowa przyszkolnych obiektów sportowych wraz z remontem istniejących ciągów komunikacyjnych, przebudową zjazdu oraz instalacją odwadniającą”. Wybrana oferta opiewa na kwotę 1.718.310zł.

28 lutego na znak solidarności z Ukrainą ubraliśmy się do szkoły na niebiesko-żółto, w barwy narodowe Ukrainy. Od poniedziałku do czwartku na terenie szkoły realizowana była zbiórka rzeczy i artykułów pierwszej potrzeby na rzecz naszych sąsiadów.

Gmina Dubeninki wnioskowała o 475.460 złotych, otrzyma 343.690 złotych. Mowa o pieniądzach na zakup komputerów stacjonarnych, przenośnych i tabletów w ramach projektu „Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym -„Granty PPGR”.

Szkoła Podstawowa w Dubeninkach otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe”. Jeszcze w tym roku uczniowie będą mieli szansę udziału w dwutygodniowym bezpłatnym wyjeździe edukacyjnym do Grecji.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach  wygrała lokalne eliminacje XXI edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 7 ekip ze szkół podstawowych z terenu gmin Dubeninki i Gołdap.

29 grudnia rada gminy Dubeninki zmieniła wysokość wynagrodzenia przysługującego wójtowi Ryszardowi Zielińskiemu. Podobnie jak inni włodarze w naszym powiecie, jego nowe wynagrodzenie będzie na najniższym możliwym poziomie, przewidzianym w aktualnie obowiązujących przepisach.

Arbos to kolejny po zetorze ciągnik, który dołączył do "gminnej stajni" w Dubeninkach. Zakup lekkiego traktorka w założeniach ma ułatwić zimowe utrzymanie chodników w osiedlowych częściach gminy.

9 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach odbyła się uroczystość wręczenia czterem parom z teremu gminy Dubeninki Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.