21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera, na którą według szacunków cierpi nawet 21 milionów ludzi na świecie, w tym ponad 350 tysięcy w Polsce. Również w gołdapskim „Słonecznym Domu" są osoby dotknięte otępieniem w chorobie Alzheimera.

Koniec lata od wielu lat jest jedną okazji w trakcie roku do zorganizowania spotkania integracyjnego członków gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nie inaczej było i w roku bieżącym.

23 września Biblioteka Publiczna w Gołdapi gościła Magdalenę Kordel - znaną i lubianą autorkę poczytnych powieści obyczajowych nazywanych „balsamem dla duszy czytelnika”.

W Bibliotece Publicznej w Gołdapi istnieją dwa dyskusyjne kluby książki. Jeden działa w Gołdapi, drugi natomiast w filii w Grabowie. Każdy z klubów spotyka się raz w miesiącu i omawia jedną z wybranych książek.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Gołdapi informuje, że w związku z przebudową sieci wodociągowej w ul. 1 Maja, dziś w godzinach 8:00-11:00 będzie przerwa w dostawie wody, która obejmie osiedle pod lasem, ul. Gumbińską, Zatorową oraz Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną Podstrefę Gołdap.

Wolontariusze 18+ z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk wraz z Nadleśnictwem Gołdap zapraszają w sobotę wszystkich chętnych do udziału w akcji ph. „#Śmieciobranie”. Sprzątany będzie Las Kumiecie.

Wczoraj w kinie „Kultura” w ramach spotkania małomiasteczkowego klubu filmowego obejrzeć można było film pt. „Stracone złudzenia”, którego reżyserem jest Xavier Giannoli.

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Biblioteka Publiczna w Gołdapi zapraszają do udziału w międzypokoleniowym rajdzie rowerowym ph. „Gołdap się kręci”.

Policjanci spotkali się z dziećmi przed wycieczką rowerową i przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, o których nie mogą zapominać niechronieni uczestnicy ruchu drogowego czyli piesi i rowerzyści.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie z Magdaleną Kordel, które odbędzie się 23 września w sali nr 66 Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów 31 w Gołdapi. Początek o godzinie 17:00.

Osoby poszukujące pomysłów na przełamanie aranżacji w mieszkaniu mogą obejrzeć i zaczerpnąć pomysły ze zbioru rękodzieła artystycznego znajdującego się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap na zakończenie wakacji zorganizowała wyjazd dzieci uczęszczających na treningi oraz ich rodziców i przyjaciół do parku rozrywki Energylandia w Zatorze.

8 września Obchodzony jest Światowy Dzień Umiejętności Czytania zwany też Międzynarodowym Dniem Walki z Analfabetyzmem. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się głośne czytanie lektury Andrzeja Maleszki pt. „Czerwone krzesło” z serii „Magiczne Drzewo”.

Między godziną 18:00 dzisiaj a godziną 8:00 w niedzielę nie będzie można uzyskać pomocy lekarskiej w Gołdapi w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. GoldMedica informuje, że zastępstwo w tym zakresie będzie pełnić placówka medyczna w Węgorzewie.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi od wielu lat aktywnie włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku jubileuszowa 30 edycja odbędzie się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”.

W okresie od stycznia do sierpnia 2022 roku Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi odwiedziło 10.818 osób, co w stosunku do tego samego okresu roku 2021 daje wzrost odwiedzin o 1.558 osoby.

„Narodowe Czytanie” w Gołdapi odbyło się w sobotę w hali OSiR w Gołdapi. Organizatorami wydarzenia byli: Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Biblioteka Klubu 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi.