W sobotnie przedpołudnie w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbył się warsztat z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dzieci wykonały laurki wymagające precyzji w pokolorowaniu drobnych elementów oraz ułożenia kompozycji z kwiatów.

Wczoraj w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się w trzech kategoriach wiekowych Międzyszkolny Przegląd Piosenki. Wygrały go Zuzanna Żbikowska, Kinga Brodowska, Yeva Rusyn i Julia Tobolska.

18 maja w kinie Kultura odbyło się spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego, podczas którego zaprezentowany został polski film pt. „Po miłość”. Po seansie odbyło się spotkanie z reżyserem filmu Andrzejem Mańkowskim oraz odtwórcą jednej z ról Lechem Dyblikiem.

To było pierwsze spotkanie seniorów po oficjalnym zniesieniu kilka dni temu w Polsce stanu epidemii. Członkowie gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali dziś Dzień Inwalidy.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zaprasza dzieci w wieku powyżej 3 lat wraz z opiekunami na warsztaty z Kicią Kocią - bohaterką serii książek autorstwa Anity Głowińskiej. Odbędą się one 27 maja.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi z okazji zbliżającego się Dnia Matki zaprasza dzieci na warsztat ph. „Laurka dla mojej mamy”.

Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto strażaków obchodzone 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana. Uroczyste powiatowe obchody tego święta odbyły się w Gołdapi dzisiaj.

W czwartkowe popołudnie w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem, które poprowadził dziennikarz Marcin Michrowski.

Rozpoczynamy zbiórkę finansową i rzeczową na rzecz osób pozostających na terenie Ukrainy. Pomoc będzie przekazana do gminy Popelnaste w rejonie aleksandryjskim, wchodzącym w skład obwodu kirowohradzkiego.

Z okazji Dnia Matki w Domu Kultury w Gołdapi przez pracownię teatru został przygotowany spektakl pt. „Portret mamy”. Zaprezentowany zostanie 26 maja. Do obchodów tego wyjątkowego święta włączyli się również uczestnicy zajęć z pracowni wokalnej i plastycznej.

18 maja o godzinie 18.00 w kinie Kultura odbędzie się spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego, podczas którego zostanie zaprezentowany polski film pt. "Po miłość". Po seansie będzie spotkanie z reżyserem Andrzejem Mańkowskim oraz odtwórcą jednej z ról Lechem Dyblikiem.

13 maja w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Rozmawiano o opowiadaniach Katarzyny Enerlich.

W dzisiejsze przedpołudnie w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbył się warsztat z tworzenia lalek motanek, w którym uczestniczyły m.in. dzieci z Ukrainy.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Dom Kultury w Gołdapi już dziś zapraszają do obejrzenia zewnętrznej wystawy pt. „Na drodze do wolności”. Będzie dostępna od 1 do 30 czerwca br.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci z Ukrainy od 7 lat na warsztat ph. „Lalki motanki w bibliotece”, który odbędzie się 14 maja w sali nr 2 palcówki. Zajęcia prowadzone będą z tłumaczem.