W poniedziałek 16 listopada o godzinie 11.00 uczniowie z klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. "Metamorfoza", wystawioną przez „Kurtynę", grupę artystyczną z Krakowa. Spektakl poruszał temat przemocy fizycznej i psychicznej wśród młodych ludzi, poniżania rówieśników w szkole, na osiedlu a także przez Internet. Program mówił o coraz częstszym braku szacunku dzieci i młodzieży do osób starszych. Podkreślał negatywną rolę alkoholu, który bywa przyczyną rozmaitych tragedii i problemów rodzinnych.

W drugiej części spotkania był czas na dyskusję i rozmowę z uczniami o agresji i przemocy.

Grażyna Górko

Od autorki: Cieszę się, że możemy organizować takie programy profilaktyczne w naszej szkole. Pokazowa lekcja wychowawcza zawsze lepiej dociera do młodzieży. Taki rodzaj profilaktyki jest możliwy dzięki sfinansowaniu go przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękuję pani Basi Michałowskiej, że przy jej pomocy już trzeci raz, mogliśmy zaprosić do siebie aktorów z Krakowa.