Mamy za sobą kolejny koncert w Szkole Muzycznej I stopnia w Gołdapi. Tym razem zatytułowany był zatytułowany "Estrada młodych - sceny dziecięce". Zaprezentowali się na nim młodzi, utalentowani muzycy: Elżbieta Drozdowska (flet), Jacek Małachowski (akordeon) i Michał Niedziałek (perkusja).

Swoją przygodę z muzyką zaczęli w wieku dziecięcym. Mają za sobą wiele lat nauki i ciężkiej pracy z instrumentem, lecz to co wychodzi spod ich rąk rekompensuje każdy wysiłek, a słuchających przenosi w zaczarowany świat dźwięków.

Pierwszym utworem, jaki usłyszeliśmy, był "Marsz Radeckiego" Johanna Straussa syna. Potem znaleźliśmy się na łące wśród pastuszków i na rumuńskim weselu, usłyszeliśmy głos kukułki zaklęty w akordeonie, a nogi same ruszyły do tańca słysząc walca, mazura czy bolero. Wszystko to było przeplatane wiadomościami na temat instrumentów, ich budowy i pochodzenia. Zostało to podane w tak prostej i łatwej do zapamiętania formie, że odróżnienie werbla od bębenka czy odpowiedzenie na pytanie, co to jest elomelodykon, dla słuchaczy nie stanowi dziś żadnego problemu.

Za miesiąc kolejny koncert. Informację o terminie jak zawsze zamieścimy na portalu GOLDAP.INFO.