W Gołdapi mamy najdroższą wodę regionie - często można usłyszeń z rozmowach mieszkańców. Czy tak jest rzeczywiście? Zdaniem Zbigniewa Cherka, prezesa PWiK, nie jest to prawdą. Aby to udowodnić, przygotował porównanie cen za wodę i ścieki w najbliższych miejscowościach.

- Proszę zwrócić uwagę na występowanie w kilku miastach opłat abonamentowych za wodę, której w Gołdapi nie mamy - mówi Zbigniew Cherek. - Opłatę tą trzeba podzielić na 10. Tyle mniej więcej metrów sześciennych wody zużywane jest w przypadku średniej rodziny. Po dodaniu tej opłaty do ceny wody okazuje się, że kosztuje ona powyżej 3 złotych.

Prezes PWiK dodaje też, że mieszkańcy mówiąc o wysokiej cenie wody mają czasami na myśli cenę wody ciepłej. Jest ona zdecydowanie wyższa od zimnej. Zbigniew Cherek podkreśla, że to jednak nie PWiK ją podgrzewa i nalicza za to opłaty. Jego przedsiębiorstwo dostarcza bowiem tylko wodę zimną.

4 grudnia radni miejscy podejmą decyzję, ile mieszkańcy gminy Gołdap zapłacą w przyszłym roku za wodę i ścieki. Według projektu uchwały ma to być odpowiednio 2,97zł i 4,74zł. Dyskusje w komisjach pokazały, że wynik głosowania nie jest jeszcze  przesądzony. Jeśli chcą Państwo zobaczyć, jak zagłosują radni, zapraszamy na sesję. Początek o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Przypominamy, że wejść na salę obrad ma prawo każdy mieszkaniec gminy. Korzystajmy z tego prawa!