SUWAŁKI/GOŁDAP. Wojciech Hołdyński pozwał w trybie wyborczym Andrzeja Tobolskiego. Poszło o apel, który A. Tobolski skierował do W. Hołdyńskiego podczas sesji rady miejskiej w Gołdapi oraz w komentarzu na jednym z portali internetowych.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Suwałkach w wydanym postanowieniu zdecydował, że obwiniony będzie musiał umieści na jednym z portali internetowych sprostowanie swoich słów. Do tego Andrzej Tobolski będzie musiał pisemnie przeprosić Wojciecha Hołdyńskiego. Przeprosiny o treści:

Przepraszam Pana Wojciecha Hołdyńskiego za to, że w kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi zarządzonymi na dzień 21 października 2018 roku rozpowszechniałem nieprawdziwe informacje o rzekomej kradzieży energii cieplnej przez pana Wojciecha Hołdyńskiego na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej Warszawska 1 w Gołdapi.

muszą być przez niego napisane i podpisane własnoręcznie.

Sąd postanowił też wydać A. Tobolskiemu zakaz dalszego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, zawartych w jego apelu, dotyczących kradzieży energii cieplnej jakiej miał się dopuścić W. Hołdyński.

Postanowienie sądu jest nieprawomocne. Andrzej Tobolski zapytany przez goldap.info, czy będzie się odwoływał, odpisał „tak”.