Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbył się casting do konkursów "Miss Polski Warmii i Mazur 2010" oraz "Miss Polski Nastolatek Warmii i Mazur 2010". Zgłosiło się łącznie 6 kandydatek, z czego jedna do pierwszego konkursu i pięć do drugiego. Kandydatki zostały przez organizatorów zmierzone, wypełniły ankietę podając informacje o sobie oraz zaprezentowały się w strojach kąpielowych. Podobne castingi zostaną przeprowadzone też innych miastach naszego województwa. W połowie stycznia specjalna komisja konkursowa powołana przez organizatorów wybierze spośród wszystkich chętnych 30 nastolatek i 30 dorosłych pań, które najlepiej będą spełniały wymagania stawiane uczestniczkom konkursów piękności.

- Zostaną one zaproszone do udziału w półfinale, który odbędzie się w pod koniec stycznia w Olsztynie - mówi Krzysztof Jankiewicz, organizator konkursu. - Spośród nich wybrane zostanie 15 nastolatek i 15 kobiet, które wystąpią następnie w finale w Bartoszycach. Odbędzie się on 20 marca.

Zwycięstwo w bartoszyckich finałach otworzy kobietom drogę do zdobycia tytułów Miss Polski 2010 i Miss Polski Nastolatek 2010. Obie panie trafią bowiem bezpośrednio do półfinałów tych konkursów. Przypominamy, że główny półfinał Miss Polski 2010 odbędzie się 18 lipca 2010 w Gołdapi, podczas obchodów Dni Gołdapi. Impreza będzie transmitowana przez jedną z ogólnopolskich telewizji, a w jury zasiądą osoby znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron kolorowych gazet. Szczegóły podamy Państwu pod koniec grudnia.