17 lipca Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprosiła najmłodszych do wypożyczalni dla dzieci, gdzie odbył się warsztat plastyczny z okazji zbliżającego się „Dnia Czerwonego Kapturka”.

Czerwony Kapturek to baśniowa postać, mała dziewczynka nosząca czerwone nakrycie głowy, wywodząca się z baśni ludowych, a opisana po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta w 1697 roku w książce pt. „Bajki Babci Gąski”.

Przedszkolaki wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku odczytanej przez panią bibliotekarkę, po czym nasz zaproszony gość pani policjantka Anna Barszczewska wytłumaczyła dzieciom, w jaki sposób trzeba zachowywać się wobec osób nieznajomych, co może im grozić i jak tego uniknąć. Bajka ma na celu uwrażliwienie dzieci na kontakty z obcymi osobami.

Następnie wspólnie z dziećmi odgadywaliśmy zagadki związane z Czerwonym Kapturkiem. Uczestnicy bardzo szybko i sprawnie odpowiadali na pytania, za które zostali nagrodzeni słodką niespodzianką. Na zakończenie naszego spotkania z przygotowanych elementów dzieci wykonały Czerwonego Kapturka.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi dziękuje wszystkim za przybycie jak i wspaniałą zabawę. Był to znakomity pomysł na zainteresowanie najmłodszych literaturą i zachęceniem dzieci do czytania książek.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!