W sobotę, 24 lipca przypada Święto Policji. Apel z tej okazji odbył się w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi już dziś. Uroczystość miała skromny charakter. Obecna była tylko część funkcjonariuszy, nie było ich rodzin, nie było przedstawicieli innych służb mundurowych z terenu powiatu. Obecny był też komendant wojewódzki policji nadinsp. Tomasz Klimek, starosta Marzanna Wardziejewska, zastępca burmistrza Joanna Łabanowska oraz kapelan ks. Tomasz Lalak.

Kilkunastu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Asp. szt. Krzysztof Zaręba otrzymał Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”, przyznaną przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Podziękowania, życzenia i wyrazy uznania swoim podwładnym przekazał komendant powiatowy insp. Dariusz Stachelek. Poinformował, że Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi po ponad 20 latach pracuje obecnie w pełnej obsadzie policyjnej, nie ma żadnych wakatów. Podziękował też samorządom za życzliwość i wsparcie oraz ks. kapelanowi za modlitwę.

Komendant wojewódzki nadinsp. Tomasz Klimek w swoim wystąpieniu podkreślił, że wyniki, jakie osiągali i osiągają gołdapscy policjanci w ostatnich latach, są najlepsze lub jednymi z najlepszych w województwie i nie zmieniło tego dodanie im zadań związanych z epidemią. Chwalił współpracę gołdapskiej policji z samorządami i innymi instytucjami lokalnymi. Powiedział również, że będzie starał się „oddać” dwa policyjne etaty gołdapskiej komendzie, które kiedyś „pożyczył”.

Najlepsze życzenia policjantom złożyły starosta Marzanna Wardziejewska i zastępca burmistrza Joanna Łabanowska.
 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!