23 lipca uczestnicy dyskusyjnego klubu książki działającego przy filii bibliotecznej w Grabowie spotkali się, aby omówić książkę Vanessy Diffenbaugh pt. „Nie prosiliśmy o skrzydła”.

Bohaterka powieści Letty Espinosa od czternastu lat pracuje w trzech restauracjach w San Francisco, żeby jakoś związać koniec z końcem. Jej dzieci: piętnastoletniego Aleksa i sześcioletnią Lunę, wychowuje babcia w małym mieszkanku na zapomnianych bagnach nad zatoką. Ale teraz rodzice Letty postanowili wrócić do Meksyku, a ona musi po raz pierwszy w życiu stać się matką. To nowe zadanie jest dla niej wyzwaniem, zwłaszcza że Luna rozpaczliwie tęskni za dziadkami, a Alex, który zakochał się w koleżance z klasy, nie chce dać szansy swojej matce. Letty wpada na pomysł, jak uciec z niebezpiecznej okolicy, gdzie mieszkają, i naprawić niesprawiedliwość, która złamała im życie. Jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do utraty wszystkiego, na co pracowała, i zniweczyć nadzieje na przyszłość.

Vanessa Diffenbaugh porusza trudne tematy wczesnego macierzyństwa, nielegalnej imigracji i amerykańskiego snu, tworząc sugestywną i proroczą opowieść o rodzinie.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!