Informuję, iż w gołdapskim szpitalu zaczął funkcjonować oddział rehabilitacji pulmonologicznej kierowany przez pulmonologa - specjalistę chorób płuc.

Rehabilitacja pulmonologiczna w warunkach stacjonarnych przeznaczona jest dla pacjentów wymagających kontynuacji leczenia powikłanych lub przedłużających się chorób płuc i układu oddechowego.

Warunki przyjęcia do oddziału rehabilitacji pulmonologicznej

Skierowanie do oddziału musi być wystawione przez lekarza:

  • oddziału pulmonologicznego, gruźlicy i chorób płuc, chirurgii i klatki piersiowej, laryngologii, chorób wewnętrznych oraz alergologii
  • lekarza poradni gruźlicy i chorób płuc, lekarza ze specjalizacją rehabilitacji, alergologii lub chirurgii klatki piersiowej

Ustalenie terminu przyjęcia do oddziału pod numerem tel. 876150275 wew. 24 lub 25 oraz 690538358.

Informacje dotyczące warunków pobytu w oddziale

W dniu zgłoszenia się do oddziału pacjent powinien posiadać:

  • dowód osobisty
  • aktualne dokumenty potwierdzające ubezpieczenie
  • wypisy ze szpitala (karty informacyjne), aktualne wyniki badań
  • wygodny strój sportowy np. dres, obuwie sportowe, ręczniki, przybory toaletowe, pidżamę.

Osoby przyjmujące na stałe leki ordynowane przez lekarza POZ lub lekarzy specjalistów zabierają ze sobą leki z informacją o sposobie ich dawkowania.

Ponadto zachęcamy pacjentów z problemami układu oddechowego do korzystania ze świadczeń medycznych paradni chorób płuc, która rozpoczęła działalność w maju br. Rejestracja do poradni pod numerem tel. 515046315. Od lekarza rodzinnego można uzyskać skierowanie do w/w poradni. Po konsultacji lekarza pulmonologa pacjent może otrzymać skierowanie na oddział rehabilitacji pulmonologicznej.

Z życzeniami dużo zdrowia oraz wyrazami szacunku,
starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!