W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W tym roku w całej Polsce poszukujemy aż 14.600 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. W Gołdapi również szukamy chętnych do zaangażowania! Zgłaszać się można do końca września przez stronę www.superw.pl.

Kim jest SuperW?

W Szlachetnej Paczce SuperW (czyli wolontariusz) dociera do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z rodziną określa, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnie łączą potrzebujących z darczyńcami. Aż 79% SuperW uważa, że udział w programie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Bez SuperW nie ma Szlachetnej Paczki

Ilość zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebującym rodzinom i dzieciom będziemy mogli pomóc w nadchodzącej edycji. W samym rejonie Gołdapi poszukujemy 18 śmiałków do naszej drużyny.

W ubiegłorocznej edycji dzięki pracy wolontariuszy Szlachetnej Paczki w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 15 tysięcy rodzin.

Dlaczego warto?

Angażując się w wolontariat w Szlachetnej Paczce pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie. Zdobywając cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno-biznesowe i umiejętności komunikacyjne stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. Paczka to dobrze zorganizowany, skuteczny wolontariat. W Szlachetnej paczce spotkasz osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie. Wspólnie zaangażujecie się, przeżyjecie wzruszające spotkania z potrzebującymi i sprawicie, że ich świat będzie piękniejszy.

Zdobądź cenione na rynku pracy umiejętności i miej wpływ na naszą lokalną społeczność. Wejdź na www.superw.pl i dołącz do naszej drużyny.

Kandydaci mogą się zgłaszać do końca września. Nie warto zwlekać - kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Szlachetna Paczka to program, w którym docieramy do osób i rodzin żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko „ubóstwo” materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, brak odpowiedniej edukacji.

Konrad Kazaniecki
lider rejonu w Gołdapi
tel. 517 119-340

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!