Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi. Odbędzie się 11 września w kościele pod wezwaniem NMP Matki Kościoła w Gołdapi. Początek o godzinie 19.00. Wystąpią Mateusz Rzewuski (organy) oraz Angelika Rzewuska (sopran).

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi został zainaugurowany w 2020 r. z okazji jubileuszu nadania praw miejskich Gołdapi. Jego kierownikiem artystycznym jest gołdapianka Anna Ścibisz-Osińska.

Mateusz Rzewuski jest cenionym Polskim organistą, doktorem sztuk muzycznych i jednym z najaktywniej koncertujących artystów młodego pokolenia. Ukończył wyższe uczelnie muzyczne w czterech krajach: Polsce, Niemczech, Francji i Szwajcarii. Jest również laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych: w Rumii w 2011r., w Legnicy w 2013r., w Bardzie w 2013r., w Wilnie w 2015r. oraz w Białymstoku w 2017r.

Angelika Rzewuska koncertowała na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Brała udział w kursie interpretacji niemieckiej liryki wokalnej, prowadzonym przez maestro Adi Bara. W kwietniu 2018 roku wcieliła się w postać I Wiedźmy w wystawianej na Akademii Muzycznej w Gdańsku operze „Dydona i Eneasz” Henry Purcella. W marcu tego roku wykreowała rolę Hyacinthusa w operze „Apollo i Hyacinthus” W. A. Mozarta w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Dom Kultury w Gołdapi