Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Dom Kultury w Gołdapi serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Festiwalu Filmów Młodego Widza "Wędrujące Ale Kino!". Projekcje filmowe odbędą się online w szkołach i przedszkolach gminy Gołdap.

Kolejna edycja festiwalu „Wędrujące Ale Kino!” odbędzie się 18 i 22 października. Inicjatywa skierowana jest do młodych entuzjastów dobrego kina z mniejszych miejscowości, którzy ze względu na miejsce zamieszkania bywają wykluczeni z uczestnictwa w dużych wydarzeniach kulturalnych. Objazdowa wersja słynnego poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych kinomanów z mniejszych miasteczek, którzy ze względu na miejsce zamieszkania mają utrudniony dostęp do ambitnego repertuaru filmowego.

Program wydarzenia składa się z sześciu starannie wyselekcjonowanych, pełnometrażowych produkcji, które zdobyły uznanie szerokiej publiczności w trakcie ubiegłorocznej edycji festiwalu. Wśród nich można znaleźć wartościowe propozycje zarówno dla najmłodszych („Ella Bella Bingo”, uhonorowana nagrodą publiczności za najlepszy film festiwalu Kino Dzieci 2020), jak i nieco starszych widzów („Mój brat ścia dinozaury”, który zdobył m.in. prestiżową statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej). Zróżnicowana tematyka repertuarowych filmów dotyka kwestii bliskich młodemu odbiorcy: godzenia się z chorobą bliskiej osoby („Salon Romy”), siły siostrzeńskiego wsparcia („Siostry. Lato naszych supermocy”) czy próby naprawienia rodzinnych więzi („Szczęściara”).

Festiwal będzie miał miejsce w Białowieży, Chełmku, Cieplewie, Czarnkowie, Gołdapi, Hajnówce, Lipnie, Pacanowie, Rydułtowach oraz Zbąszyniu. Z uwagi na niepewną sytuację pandemiczną i dbałość o bezpieczeństwo oglądających festiwal po raz kolejny odbędzie się w trybie online. Od 6 października zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej www.wedrujace.alekino.com. Tam znajdują się wszelkie potrzebne informacje dotyczące programu i ciekawostki o filmach.

Dom Kultury w Gołdapi