Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz kolejny bierze udział w kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Celem akcji jest rozpowszechnianie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu maluszkowi rozwijasz w nim umysł, emocje, zainteresowanie światem i kulturą.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie do naszej biblioteki otrzyma w prezencie wprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Serdecznie zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej biblioteki w godzinach jej pracy i skorzystania z księgozbioru.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi