Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia o godzinie 17:00 w bibliotece. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą od 30 listopada do odebrania w wypożyczalni dla dzieci w godzinach jej pracy:

• wtorek: 9-17
  • środa: 9-17
  • czwartek: 9-17
  • piątek : 8-16
  • sobota: 8-14

A wiecie skąd się wzięły mikołajki? Święty Mikołaj urodził się ok. 270 roku w bardzo bogatej rodzinie. Po śmierci rodziców otrzymał dużą fortunę, którą dzielił się z biednymi. Pomoc udzielał w nocy, ponieważ nie chciał rozgłosu. Swoją pomocą zasłyną, gdy udzielił pomocy najbiedniejszemu z Mirry, który nie był wstanie podarować córce posagu. Mikołaj dostarczył im pieniądze, a oni wyprawili córce wesele.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi