Ferie to czas wypoczynku i zabawy. Tegoroczna przerwa zimowa przypadła w okresie wciąż panującej pandemii koronawirusa. Jednak nawet w tym czasie nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też policjantki z gołdapskiej komendy przy współpracy z Biblioteką Publiczną odwiedziły wirtualnie dzieci, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Funkcjonariuszki podczas spotkania online przypomniały dzieciom o zagrożeniach czyhających na nie w trakcie zimowego wypoczynku. Omówiły zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Wspólnie z Polą, policyjną pomocniczką, przestrzegały przed zamarzniętymi akwenami i zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko jezdni. Przypomniały dzieciom pozostającym w domu o konieczności zamykania drzwi oraz przestrzegły przed wpuszczaniem do środka nieznajomych osób. Nie mogło też zabraknąć informacji o bezpiecznym poruszania się po drogach. Wszystkie dzieci otrzymały odblaski z wizerunkiem Poli. Przy okazji spotkania funkcjonariuszki zachęcały dzieci do wzięcia udziału w konkursie „Śnieżny dekalog”.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 do 16 lat do wzięcia udziału we wspomnianym konkursie.

KPP w Gołdapi