Święto wszystkich zakochanych przyjęło się w Polsce bardzo szybko i bez zastrzeżeń, bo przecież każdy z nas kocha i chce być kochanym, a nie zawsze umiemy znaleźć czas, by okazać sobie sympatię. Okazuje się, że 14 lutego to dobry czas, aby wyznać ciepłe uczucia drugiej osobie. Tego dnia wszyscy i młodzi , i starsi z radością przesyłają sobie dowody miłości w postaci kartek walentynkowych, drobnych upominków czy czekoladek. Dzień Świętego Walentego to jedno z ulubionych świąt także wśród dzieci.

W Szkole Podstawowej nr 3 Dzień Zakochanych jest obchodzony co roku. Z inicjatywy uczniów, w drugim tygodniu lutego, zaczyna swoją działalność Poczta Walentynkowa. Każdy uczeń może wysłać życzenia, pozdrowienia lub wyznanie dozgonnej przyjaźni wybranej osobie, a „listonosz" dostarczy jego walentynkę do rąk własnych adresata. Zabawa jest znakomita, a przy tym uczniowie doskonalą umiejętność redagowania listów i życzeń. W tym roku w SP3 oprócz Poczty Walentynkowej ten radosny dzień uświetniło też nowe wydanie szkolnej gazetki „ Domino" . Dzieci mogły przeczytać w niej o genezie Dnia Świętego Walentego, znaleźć ciekawe życzenia na kartki lub przeczytać komiks pt. „ Demeter i Kora", przygotowany przez uczennicę klasy 5a Ewę Kryszkiewicz.

Kolejną udaną imprezą związaną z Dniem Zakochanych był Koncert Walentynkowy, który odbył się 16 lutego na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy 5a i 5 b pod opieką Katarzyny Ostrowskiej, Katarzyny Boruc i Krystyny Czarniewskiej zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce miłosnej. Utwory były w języku angielskim i polskim. Tłem dla zabawnych tekstów była prezentacja multimedialna, przygotowana przez Dominikę Mielnik i Zuzannę Osiecką, uczennice klasy 5b. Podczas tego spotkania dzieci mogły doskonalić znajomość języka angielskiego oraz wesoło spędzić czas podczas wspólnego śpiewania takich przebojów jak np. „Tak bardzo się starałem" Czerwonych Gitar czy „ I Just Called To Say I Love You" Stevie Wondera. W końcowej części koncertu zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszą dziewczynę i najsympatyczniejszego chłopaka we wszystkich klasach czwartych, piątych i szóstych. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Justyna Kołodziej wręczyła zwycięzcom dyplomy i drobne upominki.

Tak uroczyste obchody dnia Świętego Walentego bardzo podobały się uczniom i nauczycielom. Wszyscy mogli chociaż przez chwilę zapomnieć o szarości dnia codziennego, bo przecież „miłość jak wino, uderza do głów."

Krystyna Czarniewska, Katarzyna Ostrowska