W miniony piątek w hali sportowej Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego odbył się XVII Wielobój Sprawnościowy „O uśmiech dziecka". Wzięły w nim udział dzieci - wychowankowie Domu św. Faustyny „Nie lękajcie się". 3 grupy rywalizowały ze sobą w 12 konkurencjach, między innymi w biegu ze skakanką, prowadzeniu na czas kijem hokejowym krążka czy też biegu sztafetowym. Za zwycięstwo w danej konkurencji grupa otrzymywała 3 punkty, za drugie miejsce dwa, za trzecie jeden. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła grupa „Arka", która zdobyła łącznie 30 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 24 punktów zajęły „Promyki", trzecie zaś „Tęcza" (23pkt.). Po rywalizacji drużynowej odbył się indywidualny bieg „O mistrzostwo świata". Jego zwycięzcą został Janusz Muszyński, drugi był Dawid Urynowicz, a trzeci Bartłomiej Olszewski. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały nagrody i upominki, ufundowane przez firmę Iryd. Na zakończenie imprezy dwóch wychowanków Domu św. Faustyny zaprezentowało swoje umiejętności w tańcu break dance.

Organizatorem XVII Wieloboju Sprawnościowego „O uśmiech dziecka" był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Zawody poprowadził Marian Mioduszewski, kierownik Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego.

Zobacz więcej zdjęć