Od spotkania z uczniami klasy IIa w Szkole Podstawowej nr 3 gołdapscy policjanci rozpoczęli realizację wojewódzkiego programu „Bezpiecznie z sierżantem Bobrem". Dzieci najpierw obejrzały film pt. „Sznupek radzi - jak być bezpiecznym na drodze", w którym zaprezentowane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach oraz skutki możliwych wypadków. Następnie asp. Ryszard Antolak (naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego) oraz mł. asp. Marta Andruczyk (specjalistka od spraw nieletnich) przeprowadzili pogadankę o zasadach bezpieczeństwa, jakie trzeba na co dzień przestrzegać.

- Podobne pogadanki planujemy przeprowadzić we wszystkich szkołach podstawowych na terenie powiatu - mówi Ryszard Antolak. - Ich terminy wkrótce ustalimy z dyrektorami poszczególnych placówek.

Dzisiejsze spotkanie w SP3 zbiegło się z rozpoczęciem realizacji szkolnego programu „Auto-chodzik". Szkoła otrzymała wczoraj zestaw dydaktyczny zawierający ponad 100 różnych elementów, między innymi znaków drogowych, sygnalizatorów i pachołków, oraz płyty DVD z materiałami przydatnymi do przeprowadzenia zajęć.

- Zestaw kosztujący około 4 tysięcy złotych pozyskaliśmy dzięki WORD w Olsztynie oraz sponsorom - mówi dyrektor szkoły Leszek Retel. - Na ich koszt przeszkolonych zostało też 3 nauczycieli, którzy poprowadzą zajęcia z dziećmi. Program „Auto-chodzik" realizowany będzie we wszystkich klasach I-III i w grupie pięciolatków.

Nauczyciele przekażą dzieciom także zasady udzielanie pierwszej pomocy. Dzięki posiadamy przez szkołę manekinom, maluchy będą mogły od razu sprawdzić swoje umiejętności. Leszek Retel dodaje, że planuje przeprowadzić również modernizację przyszkolnego miasteczka ruchu drogowego. W tym roku zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna oraz powstanie przejazd kolejowy.

Pobierz zdjęcie grupowe w dużym rozmiarze