Do mieszkańców Babek dotarły w ostatnim okresie informacje, że suwalski PKS planuje od wakacji zlikwidować jedno z połączeń autobusowych Gołdap-Żelazki-Gołdap. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej sołtys Babek Małgorzata Czarniewska złożyła w tej sprawie interpelację.

- Mamy informacje, że PKS chce odwołać autobus jeżdżący w poniedziałki i czwartki o 11.30 z Gołdapi do Żelazek - twierdzi Małgorzata Czarniewska. - Potem wraca on z powrotem o 12.30. Na okres wakacji to połączenie ma zniknąć z rozkładu. Mieszkańcy sołectwa proszą, aby jednak ono zostało.

Wniosek mieszkańców wpłynął już także do placówki terenowej PKS w Gołdapi. Jest w tej chwili rozpatrywany.

- Obecnie analizujemy opłacalność tego połączenia -mówi Mariusz Kowalczuk, kierownik placówki. - Mieszkańcy wymienionych wsi nie muszą się martwić na zapas. Jest bowiem bardzo duża szansa, że to połączenie pozostanie. Będę o to osobiście zabiegał.

Mariusz Kowalczuk dziękuje też pani sołtys, że nie czekała do wakacji ze swoim wnioskiem. Jak twierdzi, znając z wyprzedzeniem potrzeby mieszkańców może zaplanować jak najlepsze dla nich rozwiązania.