Uczniowie z klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 3, pod opieką wychowawczyni Joanny Pień, przygotowali dziś przedstawienie poświecone obchodom Międzynarodowego Roku Chopinowskiego.

- Przygotowywaliśmy się do niego od prawie dwóch miesięcy - mówi wychowawczyni. - Uczniowie sami tworzyli elementy dekoracji, scenariusz jest zaś moim autorskim pomysłem.

Widowisko, wystawione dwukrotnie, obejrzeli uczniowie wszystkich klas w szkole. Młodzi aktorzy przedstawili krótką biografię polskiego kompozytora, zaśpiewali kilka piosenek. Recytowali też wiersze, którym towarzyszyły podkłady muzyczne z utworów Chopina. Pokazali również, jak można połączyć muzykę poważną ze współczesną. Występ bardzo podobał sie dyrektorowi szkoły.

- Po tym pierwszym etapie edukacyjnym trzeba im od razu zaliczyć muzykę, bo mają olbrzymią wiedzę i potrafią śpiewać. Trzeba też zaliczyć WF, bo przepięknie się ruszają. Można i plastykę, bo potrafią ułożyć z przygotowanych przez siebie elementów różne, ciekawe figury. To było przepiękne widowisko.

Na zakończenie występu każda klasa otrzymała portret Fryderyka Chopina, który będzie służył uczniom jako pomoc dydaktyczna.