Jutro minie 5 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Chcąc uczcić tą rocznicę uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi przygotowali misterium, które przedstawili wczoraj w godzinie 18.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dzieci opowiedziały całą historię życia papieża Polaka. Uzupełniały ją piosenki, na postawionym ekranie wyświetlane były też zdjęcia oraz przerywniki filmowe z ważniejszych momentów jego życia.

- Jan Paweł II był wielkim człowiekiem - mówi Stefan Piech, dyrektor SP2. - Na pomysł uczczenia w ten sposób piątej rocznicy jego śmierci wpadłem jeszcze w zeszłym roku. Do jego realizacji namówiłem zarówno uczniów, jak i pedagogów. Wyszło przepiękne widowisko.

Podobnego zdania były też osoby, które je obejrzały. Publiczność biła brawa na stojąco. W wielu oczach było widać łzy wzruszenia.

- Żeby skomponować takie misterium, trzeba mieć Boga w sercu i myśleć po polsku - twierdzi ks. Stanisław Gadomski. - Nie pierwszy raz mam sposobność oglądać inscenizację, przygotowaną przez szkołę nr 2. Mam tu na myśli patriotyczne widowiska, wystawiane z okazji 11 listopada. Jestem spokojny, że mając takich wychowawców i dyrektorów, szkoła dobrze wychowa młode pokolenie Polaków.

W przedstawieniu wzięły udział dzieci w różnych klas. Nad całością czuwali zaś nauczyciele: Barbara Nierwińska, Anna Putra, Bożena Giedrojć i Cezary Barwicki.