Dogaszanie nocnego pożaru w Nasutach zakończyło się nad ranem. W tej chwili trwa sprzątanie pogorzeliska. Zgodnie z zapowiedzią, przed południem z państwem Kowalewskimi spotkał się Władysław Frydrych. Ustalono, że otrzymają oni pomoc finansową z Ośrodka Pomocy Społecznej. Jeśli takie będzie ich życzenie, to w najbliższych kilkunastu dniach gmina zapewni też lokal socjalny w Gołdapi, do którego będą mogli się sprowadzić. Poszkodowani jeszcze nie zdecydowali ostatecznie, czy skorzystają z tej możliwości. Na pogorzelisku był też dziś radny Marian Chmielewski. W najbliższych dniach zaproponuje on kolegom z Rady Miejskiej udzielenie pomocy finansowej państwu Kowalewskim z budżetu gminy.

Pogorzelcy proszą ludzi dobrej woli o udzielenie pomocy. Potrzebne są zarówno meble, jak też podstawowe urządzenia gospodarstwa domowego. W dostarczeniu zebranych rzeczy poszkodowanym pomocą służyć będzie Urząd Miejski (tel. kontaktowy 606-942-899).

Jeśli chcieliby Państwo wspomóc poszkodowaną rodzinę finansowo, to pieniądze należy wpłacać na konto nr 80 1020 4724 0000 3102 0040 3857, należące do państwa Kowalewskich.