W Urzędzie Miejskim odbyło się dziś spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu gołdapian na uroczystości żałobne do Warszawy i pogrzebowe do Krakowa. Z propozycji złożonej przez burmistrza Gołdapi skorzysta łącznie 49 osób. I tak:

  • Na uroczystości żałobne ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, które odbędą się w sobotę w Warszawie, pojedzie 6 osób. Wyjazd samochodem osobowym o godzinie 5.00 sprzed Urzędu Miejskiego.
  • Na uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich, które odbędą się w niedzielę w Krakowie, pojedzie 20 osób. Wyjazd autokarem o godzinie 22.00 w sobotę sprzed Urzędu Miejskiego. Uczestnicy zrezygnowali z możliwości noclegu w drodze powrotnej.
  • Na udział w obu w/w uroczystościach zdecydowało się 25 osób. Ich wyjazd zaplanowany jest o godzinie 4.30 w sobotę sprzed Urzędu Miejskiego. W drodze powrotnej zaplanowany jest nocleg między Krakowem a Warszawą. W tym autokarze są jeszcze wolne miejsca. Jeśli ktoś chciałby w ostatniej chwili się dopisać, może to uczynić do jutra do godziny 9.00.

Większość wyjeżdżających to młodzież z gimnazjum i ze szkół średnich. Osoby niepełnoletnie poproszone zostały o przedstawienie zgody rodziców na wyjazd. Wszyscy uczestnicy będą ubezpieczeni na czas wyjazdy na koszt Urzędu Miejskiego. Wyżywienie każdy zapewnia we własnym zakresie.

W spotkaniu uczestniczył także Mariusz Kowalczuk, kierownik gołdapskiej placówki PKS. Poinformował on, że koszty wyjazdu jednego z autokarów jego firma pokryje z własnych środków. Za drugi obciąży jedynie równowartością poniesionych kosztów.

- Bardzo dziękuję za ten gest suwalskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej - mówi burmistrz Marek Miros.

W przypadku jakichkolwiek kłopotów podczas wyjazdów (np. zagubienia się), należy dzwonić pod numer 694-484-953. Dodatkowo swoje numery telefonów udostępnią też kierowcy autokarów.