W kwietniu w Szkole Podstawowej w Jabłońskich obchodzono Dzień Zdrowia. Dzieci z klasy I oraz oddziału przedszkolnego (gr. 3-4 latki) pod opieką wychowawczyń Ewy Żamojtuk i Joanny Drągowskiej przygotowały z tej okazji inscenizację składającą się z kilku zabawnych scenek. Maluszki przebrane w kolorowe stroje przedstawiły scenki z życia mikrobów, natomiast starsze dzieci przekazały publiczności kilka dobrych rad o tym, jak należy dbać o higienę. Gościem specjalnym na przedstawieniu była szkolna pielęgniarka Teresa Piwowarek.

W szkole zostały też rozstrzygnięte dwa konkursy. Pierwszy, plastyczny pn. „Jestem zdrowy ponieważ...", skierowany był do dla grup przedszkolnych. Najciekawsze prace wykonały Magdalena Żamojtuk (3-4 latki), Maja Laskowska (5-6 latki) oraz Weronika Kołodziejczyk (5-6 latki). Drugi polegał na napisaniu wiersza o tematyce zdrowotnej i skierowany był do uczniów z klas I-VI. Poniżej zamieszczamy zwycięskie wiersze napisane przez Katarzynę Karmiłowicz z klasy I oraz Tomasza Tomczyka z klasy V.