W ubiegłą środę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbyły się Mistrzostwa Gminy i Powiatu Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Młodym sportowcom tym razem przyszło rywalizować w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Padający śnieg z deszczem bardzo dał się we znaki nie tylko zawodnikom, ale także i organizatorom, którzy ze względu na pogodę zmuszeni byli do skrócenia tras biegowych. W tak ciężkich warunkach wszystkie grupy wiekowe uczestniczące w sztafetach biegały na jednakowym dystansie 500m. Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły miejskie (SP1, SP2, SP3) oraz szkoły z Dubeninek i Grabowa. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasa VI - rok urodzenia 1997, klasa V - rok urodzenia 1998 i klasa IV - rok urodzenia 1999. Każda sztafeta składała się z 5 dziewczynek i 5 chłopców. Grupa miała do przebiegnięcia łącznie 5000m. Najlepiej w gronie startujących zaprezentowały się sztafety ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2, które w każdej kategorii wiekowej stawały na podium.

fot. Dariusz Wojtyna

Wyniki - Mistrzostwa Gminy