22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 6 drużyn ze szkół podstawowych i 4 z gimnazjalnych. Uczestnicy musieli najpierw rozwiązać test składający sie z 25 pytań. Po nim zaprezentowali swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy oraz jeździe rowerem po torze przeszkód.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze szkoły w Żytkiejmach, która wystąpiła w składzie: Anita Przekop, Marcin Kempisty i Karolina Derek. W kategorii gimnazjów zwyciężył zespół z Bań Mazurskich w składzie: Izabela Aftyka, Daniel baran i Tomasza Goszczyk. Zawodnicy ci będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Elblągu.

fot. Karolina Rzędzian

Klasyfikacja końcowa - szkoły podstawowe