W środę w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Gołdapi odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej (dyrektor przedszkola, dwóch członków Rady Pedagogicznej i dwóch członków Rady Rodziców), która zdecydowała przyjąć do przedszkola wszystkie zgłoszone w tym roku dzieci.

W czasie rekrutacji wpłynęło 192 kart zgłoszeń. Dwie osoby zrezygnowały przed posiedzeniem komisji. Przyjęto więc 190 dzieci. W nowym roku szkolnym w przedszkolu będą funkcjonowały następujące grupy: dwie 3-latków, jedna 3-4-latków, dwie 4-latków, oddział integracyjny 4-5-latków i dwie grupy 5-latków. Grupa 3-latków B i grupa 3-4-latków przyjęta zostanie w momencie powiększenia przedszkola. To  -według planów - nastąpić ma z nowym rokiem szkolnym.