Podziel się swoim tajemniczym zakątkiem Suwalszczyzny. Pokaż tajemnicze oblicze tej polodowcowej, jaćwieskiej krainy. Dawna Suwalszczyzna zachęca do wzięcia udziału w projekcie "Moja znana, nieznana Suwalszczyzna" .

Celem projektu jest przygotowanie wirtualnej mapy ciekawych, pięknych, magicznych dla Was miejsc. Miejsc często nieodkrytych, zapomnianych i nieznanych szerszej rzeszy mieszkańców lub turystów.

Czego szukamy?

Miejsc tylko Waszych, takich, które miały wpływ na Wasze postrzeganie Suwalszczyzny. Mogą to być miejsca bardzo znane i rozreklamowane, ale też maleńkie zakamarki, z których widok zapiera dech w piersiach. Te miejsca, o których mówi się "to moje cudowne miejsce". Miejsca ognisk, biwaków, pieszych wędrówek... Nie chcemy ograniczać tego programu tylko jednostkowych punktów na mapie. Śmiało możecie zaprezentować swoje szlaki piesze, rowerowe, samochodowe, kajakowe czy też konne.

Czekamy na zgłoszenia ze zdjęciem (zdjęciami), kilkanaście zdań opisu, uzasadnienie "niezwykłości" miejsca oraz możliwości dotarcia w owo miejsce. Projekt potrwa do 1 lipca. Nadsyłane prace będą publikowane na Dawnej Suwalszczyźnie w miarę ich otrzymywania. 1 lipca przygotowana będzie też wirtualna mapa z Waszymi opisami. Mamy ogromną nadzieję, że uda się nam stworzyć pierwszy, niesztampowy i nie powielający wszystkich poprzednich przewodnik po najpiękniejszym regionie w Polsce. Jest na to spora szansa, bo przecież każdy z nas ma tu "swoje" miejsca. Do nadesłanych opisów postaramy się - razem ze znanymi wielbicielami Suwalszczyzny, Janem Bacewiczem i Andrzejem Jaśkiewiczem - dopisać kilak słów historii danego miejsca.

E-maile należy wysyłać na adres redakcja(małpka)dawna-suwalszczyzna.com.pl. Najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone wydawnictwami związanymi z regionem.

Szymon Kozicz, Dawna Suwalszczyzna