O wartości zdrowia przekonywał poeta Jan Kochanowski, gdy pisał „szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz aż się zepsujesz...". Słowa te są jak najbardziej aktualne dzisiaj, zwłaszcza, że tyle zagrożeń zewsząd czyha na człowieka. Dlatego namawiamy do aktywnego , zdrowego trybu życia.

W piątek, 6 sierpnia, uczestnicy zajęć w świetlicy w Grabowie, podległej Domowi Kultury w Gołdapi, promowali zdrowy styl życia. Dzień rozpoczął się poczęstunkiem. Na stołach nie zabrakło owoców oraz kolorowych baloników z zagadkami, które dzieci chętnie odgadywały. Kolejnym zadaniem było rozwiązywanie przygotowanych przez młodzież krzyżówek z hasłami promującymi zdrowy tryb życia. Każde poprawnie rozwiązane hasło w krzyżówkach i zagadkach było nagrodzone cukierkami. Największym powodzeniem cieszyły się warsztaty bębniarskie. Młodzież z grupy Reggae Live wprowadziła najmłodszych w świat rytmów, organizując ćwiczenia na świeżym powietrzu. Chętnych nie zabrakło, a zabawa była doskonała.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym, prowadzonego przez OPS w Gołdapi.