Kompleks Sportowo-Rekreacyjny ma już 3 lata. Wczoraj obchodził swoje urodziny. Z tej okazji dyrekcja przygotowała specjalne promocje dla klientów. Można między innymi kupić karnet na pływalnię o wartości 700zł za jedyne 400zł. Oferta specjalna, której szczegóły przedstawione są na stronie internetowej kompleksu, ważna jest do jutra włącznie. Wczoraj uroczyście otwarta została też mini siłownia dla dzieci. Na ten moment z niecierpliwością czekało wiele maluchów ze swoimi mamami.

- Chcieliśmy uatrakcyjnić dzieciom pobyt na naszym obiekcie, dlatego też menadżer sportu wymyśliła, żeby zrobić nim małą siłownię - powiedział podczas otwarcia Marian Mioduszewski, kierownik kompleksu. - Jest ona przeznaczona dla maluchów w wieku od 2 do 7 lat.

Mini siłownia jest bezpłatna. Korzystać z niej mogą wszystkie dzieci, niezależnie od tego, czy ich opiekunowie korzystają z innych usług kompleksu, czy też nie. Kompleks nie zapewnia jednak opieki nad dzieckiem w mini siłowni, to należy do obowiązków opiekuna.

Marian Mioduszewski twierdzi, że podczas budowy pływalni nie pomyślano o małych dzieciach. Woda w basenie w najpłytszym miejscu ma 110cm głębokości. Aby maluchy mogły korzystać z pływalni, od pewnego czasu w soboty i w niedziele w godzinach 10-13 funkcjonuje specjalny mini park wodny.

- Polega to na tym, że zdejmujemy dwie liny, wygradzamy część pływalni oraz dajemy do korzystania mini zjeżdżalnię i zabawki. - wyjaśnia kierownik kompleksu. - Tam malutkie dzieci razem z rodzicami mogą się wspólnie bawić. Mamy nadzieję, że to właśnie dzieci będą namawiały rodziców do przyjścia tutaj.

„Sport to zdrowie" mówi przysłowie. Zdaniem Mariana Mioduszewskiego, uprawianie sportu w formie zabawy najłatwiej trafia do dzieci. One często nie są bowiem nawet świadome, że uprawiają sport. Dla nich jest to zwyczajna zabawa.