Dzięki działaniom stowarzyszenia "Grupa Aktywności Lokalnej" w Grabowie, dzieci i młodzież z grupy cyrkowej "Happy" rozwijają swoje umiejetności żonglerskie. Realizacja owych umiejętności możliwa jest dzieki realizacji projektu pt. "Cyrkowiada", finansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie VI" , Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej. Koordynatorem prokektu jest Katarzyna Solarczyk.

Projekt polega na doskonaleniu i nabywaniu nowych umiejętności przez członków grupy cyrkowej ze świetlicy wiejskiej w Grabowie. Należy do niej młodzież znająca podstawy sztuk cyrkowych oraz inne chętne osoby. Pierwszym krokiem projektu były czterodniowe warsztaty cyrkowe. Ich celem było doskonalenie nauki żonglowania (talerze, piłeczki, maczugi, obręcze), jazdy na monocyklu oraz kręcenia kijemi i pojami. Te ostatnie są wykorzystywane w zabawach i tańcu z ogniem. Podczas zajęć przeprowadzano wiele zabaw i gier. Warsztaty odbywały się na boisku Zespołu Szkół w Grabowie, za co organizatorzy bardzo serdecznie dziękują dyrekcji szkoły. Kolejne etapy działań polegać będą na doskonaleniu nowych umiejetności, nauce pierwszej pomocy, występach, realizacji kolejnych warszatatów oraz przygotowaniu wystepu kończącego projekt. Spotkania odbywaja się w świetlicy wiejskiej w Grabowie, prowadzonej przez Dom Kultury w Gołdapi.

Marzenia członków grupy cyrkowej spełniaja się. Realizacja projektu "Cyrkowiada" doskonali i poszerza ich umiejętności sztuki cyrkowej. Kolejne marzenia to warsztaty teatralne, taneczne i bębniarskie. Kto wie, może już niedługo dzieci i młodzież z Grabowa zabłysną jako grupa sztuki alternatywnej, która łączy w sobie sztuczki cyrkowe, teatr uliczny, taniec z ogniem oraz grę na bębnach.

fot. archiwum świetlicy