Na zlecenie Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator" w Łomży we współpracy z IBM Polska Sp. o. o. realizują projekt „Z przedszkola w cyfrowy świat z programem KidSmart". Ma on za zadanie przygotować dzieci do wejścia w „świat cyfrowy" oraz nauczyć ich bezpiecznego korzystania z komputera, a także pobudzić kreatywność nauczycieli w zakresie tworzenia projektów i pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem komputera.

- Dzięki programowi, w październiku otrzymaliśmy z MEN zestaw komputerowy z oprogramowaniem dla dzieci w wieku przedszkolnym - informuje Marzanna Wardziejewska, dyrektor przedszkola. - Są na nim zainstalowane różnego rodzaju układanki, łamigłówki czy zadania matematyczne, które wspomagają rozwój dziecka.

Gołdapskie przedszkole jest jednym ze 130 w Polsce, które otrzymało taki zestaw. Jest on wart 5.400 złotych. Trafił do pięciolatków A, ale korzystać z niego mogą wszystkie dzieci.

- Zazwyczaj maluchy siadają przy nim w godzinach rannych lub po południu, przed wyjściem do domów - dodaje Marzanna Wardziejewska.

W ramach realizacji programu „Z przedszkola w cyfrowy świat z programem KidSmart" w listopadzie dwoje nauczycieli weźmie udział w szkoleniu, które będzie dotyczyć wykorzystania tego typu zestawów komputerowych oraz dołączonego oprogramowania w codziennej pracy z małymi dziećmi.