20 maja na terenie przyległym do Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyło się „Otwarcie nowej palarni" przez młodzież gimnazjalną. To wydarzenie wstrząsnęło mieszkańcami za równo miasta jak okolic. Zdania na ten temat na portalu GOLDAP.INFO były podzielone. Jedni uważali, że ten incydent był zabawny, inni zaś byli wręcz oburzeni.

Po przemyśleniu naszego zachowania wcale się im nie dziwimy. Nagranie tego filmu w naszym mniemaniu miało być niewinnym żartem. Jednak nie pomyśleliśmy, że urazimy tym tak wiele osób. Nie mieliśmy na celu oczernienia i ośmieszenia naszej szkoły, jej dyrektorów, nauczycieli, pracowników, a przede wszystkim reszty uczniów i ich rodziców. Niestety, tak właśnie zostało to odebrane. Musimy przyznać się do tego, iż nie pomyśleliśmy o konsekwencjach, jakie mogą nas czekać. Jak mówi przysłowie: „Człowiek uczy się błędach", a już bez wątpienia najlepiej na własnych.

Na pewno to wydarzenie nauczyło nas odpowiedzialności. Tym artykułem wyrażamy naszą skruchę. Przepraszamy wszystkich, których nasz incydent dotknął. Doskonale wiemy, że najlepiej jest nic nie obiecywać, ale w tej kwestii jesteśmy pewni siebie i przyrzekamy, że tego typu skandaliczne zachowania więcej się nie powtórzą. Nam pozostaje tylko przeprosić, dlatego przepraszamy!

uczestnicy „otwarcia nowej palarni"