GOŁDAP. Rominta Gołdap przygotowuje się do rundy wiosennej rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszy mecz 27 marca w Gołdapi z Łyną Sępopol. Obecnie gołdapianie po 17 meczach zajmują 3 miejsce w tabeli. W materiale wideo o przygotowaniach opowiada trener Michał Mościński.

 

 

 


Wyszukiwarka

YOUTUBE

YOUTUBE (AUDIO)

z życia Gołdapi

18 edycja konkursu na najładniejszy balkon i ogród w SM

Za nami osiemnasta edycja konkursu na najładniejszy balkon i ogród w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej w Gołdapi. Dziś poznaliśmy tegorocznych zwycięzców.

Więcej…

Spotkanie miłośników i kolekcjonerów gier planszowych

W środę po dość długiej przerwie w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie miłośników i kolekcjonerów gier planszowych. Uczestnicy spotkania zagrali w Splendor, Kurnik oraz 6. Bierze!.

Więcej…

„Nieczułość” Martyny Bundy w DKK

17 września w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki, podczas którego każdy z uczestników mógł wypowiedzieć o książce „Nieczułość” Martyny Bundy.

Więcej…

Po pomoc musisz jechać do Węgorzewa

GoldMedica Sp. z o.o. w Gołdapi informuje, że z uwagi na brak zabezpieczenia dyżurowego w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, 19 września zastępstwo pełnić będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Szpitalu Powiatowym w Węgorzewie (ul. 3 Maja 17).

Więcej…

Lipowa, 1 Maja i Jeziorowa do remontu

Powiat gołdapski złożył wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład inwestycji polegającej na modernizacji ulic: 1 Maja, Lipowej i Jeziorowej w Gołdapi. Szacunkowa wartość inwestycji to 10 milionów złotych. Dotacja, jaką można uzyskać to 95%.

Więcej…

Delegacja z ambasady USA w Gołdapi

W ubiegłym tygodniu delegacja z ambasady USA była z wizytą w Placówce Straży Granicznej w Gołdapi.

Więcej…

Czy oddział dziecięcy wkrótce zostanie zamknięty?

Czy w gołdapskim szpitalu po oddziale wewnętrznym oddział dziecięcy będzie kolejnym, który zostanie zamknięty? Dużo na to wskazuje. Powodem jest znikome jego obłożenie i co za tym idzie duże straty finansowe, jakie co miesiąc generuje.

Więcej…

Czas najwyższy posprzątać materiały wyborcze

Po każdych wyborach, czy to ogólnopolskich, czy lokalnych, część komitetów wyborczych ma problem z usunięciem swoich plakatów z przestrzeni publicznej. Po ostatnich wyborach uzupełniających do rady miejskiej w Gołdapi również.

Więcej…

40 lat Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

Uroczystość z okazji 40-lecia istnienia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego odbyła się dziś w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi.

Więcej…

Czy radny miejski trafi do aresztu?

Mijają prawie trzy lata od czasu sądowego starcia Wojciecha Hołdyńskiego i Andrzeja Tobolskiego, które zakończyło się prawomocnym postanowieniem sądu nakazującym Andrzejowi Tobolskiemu przeprosić Wojciecha Hołdyńskiego. Wyrok nie został do dziś wykonany.

Więcej…

"Narodowe Czytanie" w Gołdapi

W minioną sobotę przed południem na skwerze przed Biblioteką Publiczną w Gołdapi mieliśmy okazję przenieść się w czasie do początku XX wieku i znaleźć się w saloniku pani Dulskiej.

Więcej…

Na poddaszu PCPR powstanie specjalne mieszkanie

Starosta Marzanna Wardziejewska podpisała w środę umowę na realizację zadania pn. „Zmiana sposobu użytkowania poddasza na część mieszkalną na potrzeby okresowego pobytu matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży”. Inwestycja zostanie wykonana na poddaszu budynku, w którym mieści się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi.

Więcej…

Dubeninki

W Żytkiejmach odsłonięto "Mazurskie okno pamięci"

Obok dawnej drewnianej remizy OSP w Żytkiejmach zamontowane zostało „Mazurskie okno pamięci”, prezentujące ludzi i wydarzenia związane z Żytkiejmami. Dziś zostało ono uroczyście odsłonięte.

Więcej…

Mazurskie okno pamięci w Żytkiejmach

Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zapraszają na odsłonięcie „Mazurskiego okna pamięci mieszkańców Żytkiejm i okolic”.

Więcej…

"Narodowe Czytanie" w Żytkiejmach

Filia Biblioteczna w Żytkiejmach wzorem lat ubiegłych włączyła się do akcji „Narodowego Czytania”.

Więcej…

Wilczy problem od lat jest nierozwiązany

RDOŚ wydał zgodę na płoszenie wilków. Niestety nie olsztyński, a białostocki i nie w powiecie gołdapskim, a przyległej do naszego powiatu gminie Przerośl.

Więcej…

Gmina jest już właścicielem nieruchomości po SG

Wczoraj podpisany został akt notarialny, na mocy którego gmina Dubeninki stała się właścicielem nieruchomości po byłej Placówce Straży Granicznej w Dubeninkach. Docelowo w dawnej siedzibie SG ma mieścić się urząd gminy. Do przenosin jednak jeszcze długa droga.

Więcej…

Plenerowe spotkania ze sztuką w Dubeninkach

Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza 20 i 21 sierpnia na plenerowe spotkania ze sztuką. 

Więcej…

„Piknik Rodzinny z Niepodległą” w Żytkiejmach

W miniony weekend w Żytkiejmach odbył się dwudniowy „Piknik Rodzinny z Niepodległą”, jedno z ciekawszych wakacyjnych wydarzeń w naszym powiecie.

Więcej…

„Piknik pod chmurką” w Dubeninkach za nami

Było wspólne tańczenie „Makareny” i wspólne śpiewanie, były występy dzieci podsumowujące warsztaty zumby oraz występ uczestnika Konkursu Piosenki Turystycznej. Po południu w Dubeninkach odbył się dziś „Piknik pod chmurką”, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach.

Więcej…

Dziś „Piknik pod chmurką” w Dubeninkach

„Piknik pod chmurką” odbędzie się dziś przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubeninkach. Początek o godzinie 15:00.

Więcej…

„ale Micha” Żytkiejmskiej Strugi już otwarta

W sobotę w Lenkupiach otwarta została polowa restauracja „ale Micha - Mazurskie Jadło” Stowarzyszenia Żytkiejmska Struga. Czynna jest codziennie.

Więcej…

sport

Gołdapscy tenisiści rywalizowali w Ostródzie i Działdowie

11 września w Działdowie odbyło się I Grand Prix Województwa Skrzatów i Żaków w Tenisie Stołowym. Zawodniczka UKS Gołdap Zdrój Maja Sowa w kategorii żaczka uplasowała się na 3 miejscu. 12 września w Ostródzie odbyło się I Grand Prix Województwa Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym. Mateusz Marcinkiewicz z UKS Gołdap Zdrój uplasował się na miejscu 4, Dominik Święci UKS Gołdap Zdrój na miejscu 5, zaś Julia Jankowska na miejscu 8. 

Więcej…

Gołdapianie wywalczyli pięć punktowanych miejsc

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego w województwie warmińsko-mazurskim obchodzono oficjalnie w Olsztynie, w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Składał się w z dwóch zasadniczych części: pokazu i zawodów.

Więcej…

Siatkarzez z SP3 rywalizowali w mistrzostwach Polski

W dniach 25-28 sierpnia w Gliwicach odbył się 27 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. W wytwornym gremium prominentów siatkówki znalazł się zespół „trójek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Więcej…

Siatkarska kariera zamiast komputera

W dniach 16-25 sierpnia zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyli w siatkarskim obozie stacjonarnym pod hasłem „Siatkarska kariera zamiast komputera”.

Więcej…

Piłkarze na konsultacji do kadry województwa

Kacper Wiśniowski i Dominik Osiński już po raz drugi zostali zaproszeni przez Kamila Kozłowskiego (trenera kadry woj. warmińsko-mazurskiego rocznik 2008) na konsultację najlepszych zawodników z całego województwa, która odbyła się w Mrągowie.

Więcej…

VII Letni Bieg Jaćwingów na Nartorolkach

VII Letni Bieg Jaćwingów na Nartorolkach o Puchar Burmistrza Gołdapi odbył się dziś na ulicach Gołdapi. Seniorzy rywalizowali na dystansie 25,2km, juniorzy zaś na 8,4km.

Więcej…

Ultramaraton kolarski Wschód 2021

Wystartowali w Dwerniku (powiat bieszczadzki), meta znajduje się zaś w Gdańsku. Mowa o ultramaratonie kolarskim Wschód 2021. Jego trasa prowadzi przez Gołdap.

Więcej…

Akademia na obozie piłkarskim

Wzorem najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce, w wakacje zorganizowaliśmy kolejny piłkarski obóz sportowy. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap w tym roku wyjechały do Jastrzębiej Góry w woj. pomorskim.

Więcej…

Sparing z Mamrami

Na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny Mamry Giżycko, której seniorzy występują w III lidze rozgrywkowej, w tym tygodniu dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap rozegrały sparing z drużyną z rocznika 2009-2010.

Więcej…

Giżycczanie najszybsi w nocnym biegu

33 osoby wzięły udział w zawodach ph. Bieg Po Zdrowie I Nocna Gołdapska Dycha. Odbyły się one w sobotę w nocy w strefie uzdrowiskowej. Do pokonania było 10 kilometrów zarówno po oświetlonych jak i ciemnych dróżkach uzdrowiska Gołdap.

Więcej…

z regionu, kraju i świata

Dożynki wojewódzkie w Olsztynku

Ogromny sukces na dożynkach wojewódzkich w Olsztynku odniosły Folkowe Dziewuchy w Nowoczesnym Wydaniu z Bań Mazurskich, które wygrały konkurs na najładniejszy wieniec i zgarnęły główną nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Trzecie miejsce zajęło i nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych zgarnęło w tym konkursie sołectwo Grabowo.

Więcej…

Najwięcej cudzoziemców nielegalnie pracowało na budowach

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od 1 stycznia do 31 sierpnia br. wszczęli blisko 140 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Najwięcej, bo aż 33% pracowało nielegalnie w powiecie olsztyńskim, 16% w nidzickim, 14% w ełckim, po 8% w powiatach działdowskim i gołdapskim.

Więcej…

W Olecku powstanie nowa siedziba policji

Budynek odpowiadający wymaganiom lokalnej społeczności, poprawione warunki pracy i służby policjantów oraz zastosowane najnowsze rozwiązania technologiczne – to wszystko ma cechować nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Wkład w jej powstanie mają gołdapianie: były komendant powiatowy policji w Olecku Andrzej Żyliński i obecny Jerzy Kuprewicz.

Więcej…

Kolejna marihuana ujawniona przez SG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach ujawnili w powiecie suwalskim 25 krzaków konopi indyjskich.

Więcej…

14 emerytura będzie wypłacona z urzędu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty czternastej emerytury. Dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, nie będzie trzeba składać żadnego wniosku.

Więcej…

Żołnierze WOT złożyli przysięgę

28 sierpnia w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty blisko 50 ochotników terytorialnej służby wojskowej złożyło przysięgę na sztandar 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze są m.in. z Giżycka, Olsztyna, Ełku, Kętrzyna, Gołdapi, Braniewa oraz Morąga. 

Więcej…

Rząd chce stanu wyjątkowego na terenie części kraju

Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie z Białorusią, na części województw podlaskiego i lubelskiego. Poinformował o tym dziś na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Więcej…

Papierosy trzymał w samochodzie, mieszkaniu i garażu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali mieszkańca Ełku, który w bagażniku citroena wiózł papierosy bez polskiej akcyzy. Nielegalny towar znaleziono również w jego mieszkaniu i garażu.

Więcej…

Terytorialsi dostarczają żywność potrzebującym

Żołnierze 41 Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku przeprowadzili dwudniową akcję dostarczania żywności mieszkańcom powiatów oleckiego i gołdapskiego.

Więcej…

"Dobry start" na Warmii i Mazurach

W województwie warmińsko-mazurskim 300zł. na wyprawkę szkolną wypłacono rodzicom i opiekunom 122 tys. uczniów, a kwota przekazana na konta to 29 mln. zł.

Więcej…

na sygnale

Pijani kierowcy na drogach powiatu

Niestety nietrzeźwi kierowcy to wciąż na polskich drogach bardziej codzienność niż rzadkość. Jednak sytuacja, do której doszło w Widgirach to prawdziwy ewenement.

Więcej…

Trzy weekendowe kolizje

Od 17 do 19 września gołdapscy policjanci odnotowali trzy niegroźne kolizje. W dwóch przypadkach kierowcy odjechali z miejsca zdarzenia.

Więcej…

Rowerzysta wydmuchał 1,8 promila

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich zatrzymali pijanego rowerzystę. Mężczyzna wracał zygzakiem do domu. W kieszeniach wiózł jeszcze piwa i wódkę.

Więcej…

Odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu

W sobotę po godzinie 19:30 policjanci interweniowali Siedlisku. Dyżurny gołdapskiej komendy policji po przyjęciu zgłoszenia od świadka, które dotyczyło nietrzeźwego kierowcy, natychmiast wysłał tam patrol ruchu drogowego.

Więcej…

Kolizja rowerzysty i samochodu na DW650

10 września około godziny 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 650 w pobliżu Dąbrówki Polskiej doszło do kolizji roweru i samochodu osobowego.

Więcej…

Kolizja podczas cofania

Manewr cofania nie należy do łatwych, o czym przekonał się dziś jeden z gołdapskich kierowców.

Więcej…

Kolizja na przejściu dla pieszych

Do kolizji samochodu i rowerzysty doszło dziś po godzinie 10 na ul. Kolejowej w Gołdapi. Na szczęście nic nikomu poważnego się nie stało.

Więcej…

Poranny wypadek w Botkunach

Do wypadku doszło dziś rano na drodze wojewódzkiej 651 w Botkunach. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Więcej…

Poranny wypadek na obwodnicy

Do wypadku doszło dziś rano na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z obwodnicą. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów na przejściu dla pieszych

Do wypadku drogowego doszło 1 września po godzinie 20 na przejściu dla pieszych na ul. Słonecznej w Gołdapi. Zderzyło się na nim dwóch rowerzystów.

Więcej…

Odjechała, bo nie poczuła uderzenia

Do kolizji doszło dziś około godziny 8:45 na ul. Słonecznej w Gołdapi. Kierująca volkswagenem polo wycofując z parkingu uderzyła delikatnie w zaparkowane z tyłu audi, po czym odjechała z miejsca zdarzenia.

Więcej…

Wypadek na quadzie

Do wypadku quada doszło dziś na gruntowej drodze w Kowalkach. Poszkodowany został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

Więcej…

Banie Mazurskie

Akcja w Baniach Maz. odwołana

Niestety nie odbędzie się zaplanowana na 23 września akcja krwiodawcza w Baniach Mazurskich. Powodem jest brak pełnej obsady pracowników w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku, którzy zajmują się poborem krwi podczas akcji wyjazdowych.

Więcej…

Zmiana terminu wydarzeń w Baniach Mazurskich

Zaplanowane na dziś wydarzenia w Baniach Mazurskich w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zostały przełożone na niedzielę.

Więcej…

ETZT w gminie Banie Mazurskie

Gmina Banie Mazurskie po raz kolejny przystąpiła do organizacji kampanii na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Więcej…

Akcja krwiodawcza w Baniach Maz. - nowy termin

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza do udziału w akcji krwiodawczej, która odbędzie się 23 września w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich.

Więcej…

Zaszczepiło się tylko kilka osób

Podczas gminnych dożynek w Baniach Mazurskich chętni mogli zaszczepić się przeciw covid-19. Większego zainteresowania jednak nie było.

Więcej…

15 nowych potencjalnych dawców szpiku

Wczoraj podczas gminnych dożynek w Baniach Mazurskich, strażacy z OSP w Surminach przeprowadzili akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Więcej…

Gminne dożynki w Baniach Maz. za nami

Gminne dożynki odbyły się wczoraj w Baniach Mazurskich. Najpierw o 12:30 przez wieś przeszedł dożynkowy korowodu. Kilkadziesiąt minut później na stadionie gminnym rozpoczął się festyn dożynkowy.

Więcej…

Podczas dożynek możesz się zaszczepić

W niedzielę w Baniach Mazurskich odbędą się gminne dożynki. Przy okazji tego wydarzenia podczas festynu na stadionie gminnym będzie można się zaszczepić przeciw covid-19.

Więcej…

W środę akcja krwiodawcza w Baniach Maz. (odwołana)

UWAGA! Akcja krwiodawcza 15 września w Baniach Mazurskich została odwołana. Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza do udziału w akcji krwiodawczej, która odbędzie się 15 września w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich.

Więcej…

Zostań potencjalnym dawcą szpiku

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach we współpracy z fundacją DKMS zaprasza na akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, która odbędzie się 12 września podczas dożynek na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich.

Więcej…

z życia placówek oświatowych

Kodowanie na dywanie

Uczniowie klasy 2B ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich bawili się w kodowanie na dywanie.

Więcej…

"Międzynarodowy Dzień Kropki" w przedszkolu

15 września dzieci z Przedszkola Samorządowego nr1w Gołdapi obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Jest to święto odwagi, zabawy i kreatywności.

Więcej…

Przedszkolaki sprzątały świat

15 września w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyła się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Jak co roku nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki z wielkim zaangażowaniem porządkowały pobliską okolicę.

Więcej…

„Dzień kropki” u czterolatków w SP3

16 września 4-latki z grupy „Żółwiki” w SP3 obchodziły „Dzień kropki”. Z tej okazji namalowały techniką „kropeczek” listki na drzewach. Następnie odbył się konkurs pt. „Motylkowe kropeczki”.

Więcej…

Zerówki z SP3 obchodziły „Dzień kropki”

Obchody „Dnia kropki” rozpoczęły się od obejrzenia historii małej Vashti - bohaterki książki "The Dot”. Opowieść opowiada o dziewczynce, która dzięki małej kropce oraz swojej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości.

Więcej…

Wycieczka na plantację borówki

8 września uczniowie klasy 1b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odwiedzili plantację borówki amerykańskiej.

Więcej…

Wakacyjne wspomnienia

1 września uczniowie klasy 2A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uroczyście pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny 2021/2022. Kolejne dni upłynęły dzieciom na wspólnym dzieleniu się przeżyciami i wrażeniami z licznych podróży.

Więcej…

Wędrówka po Grecji

"Wędrówka Trójki przez kulturę i tradycję oraz przyrodę Grecji" - taką nazwę ma projekt, którego uczestnicy - uczniowie oraz opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi - przebywają w Grecji, realizując jego założenia.

Więcej…

Inauguracja roku szkolnego w LO

O godzinie 9:00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas pierwszych.

Więcej…

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP w Boćwince

„Nareszcie szkoła!” – najczęściej takie głosy można było usłyszeć dziś na naszym szkolnym korytarzu przed rozpoczęciem uroczystej akademii.

Więcej…

Letnie spotkania z ekologią

„We mnie jest siła, mądrość i moc, chronię przyrodę i w dzień, i w noc.” - przez 5 dni takim okrzykiem dzieci rozpoczynały „Letnie spotkania z ekologią” w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

Więcej…

Pożegnanie z przedszkolem

W dniach 24-25 czerwca w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi dzieci z grup 5-latków A, B oraz C wraz z rodzicami, wychowawczyniami oraz panią dyrektor uczciły pożegnanie z przedszkolem.

Więcej…

Urząd Miejski w Gołdapi informuje

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej

Z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej składamy wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom KAS najserdeczniejsze życzenia, a także podziękowania za pełnioną służbę. Niech to święto będzie okazją do podkreślenia Waszego zaangażowania i wysiłku, jaki wkładacie w zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Unii Europejskiej. Życzymy sukcesów na polu zawodowym oraz pomyślności w życiu osobistym.

Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto
Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Hołdyński

Więcej…

Dobiegają końca prace związane z realizacją projektu

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że dobiegają końca prace związane z realizacją projektu "Rozbudowa ciągów kinezyterapeutycznych i wzbogacenie zieleni w uzdrowisku Gołdap". Między pl. Zwycięstwa a ulicą Wąską powstały:  skwer kinezyterapeutyczny (park trampolin, poziome linarium, miejsca wypoczynkowe i inne obiekty małej architektury) oraz 26 miejsc postojowych.

Więcej…

Weterani są wśród nas – Gołdap Przyjazna Weteranom

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że w gminie Gołdap od 2019 roku funkcjonuje program wsparcia dla weteranów i weteranów poszkodowanych „Weterani są wśród nas – Gołdap Przyjazna Weteranom” i zaprasza instytucje publiczne, podmioty komercyjne oraz organizacje pozarządowe do współpracy.

Więcej…

Gołdap "Najlepsza z Najlepszych"

Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii turystyka na uroczystej gali Laur "Najlepszym z Najlepszych" odebrali podczas wczorajszej uroczystości w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie Joanna Łabanowska - zastępca burmistrza Gołdapi oraz Wojciech Hołdyński - przewodniczący rady miejskiej w Gołdapi.

Więcej…

"Cała Polska czyta dzieciom" w bibliotece

Urząd Miejski w Gołdapi infomuje, że 15 września bajkę Siergieja Kuźmina "W bajkowej krainie - Kot w butach” w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała dzieciom  zastępca burmistrza Gołdapi Joanna Łabanowska.

Więcej…

Telewizja Olsztyn w Gołdapi

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że Telewizja Olsztyn odwiedziła Gołdap. Dziennikarze tej stacji przygotowywali program dotyczący uzdrowiska i jego walorów środowiskowych.

Więcej…

Dodatkowe godziny spisu w Urzędzie Miejskim w Gołdapi

Od 15 września mieszkańcy gminy Gołdap będą mogli dokonać spisu (poza godzinami pracy urzędu) u dyżurującego rachmistrza w Urzędzie Miejskim w Gołdapi.

Więcej…

Konkurs na stanowisko opiekuna w świetlicy wiejskiej

Burmistrz Gołdapi ogłasza nabór na stanowisko opiekuna świetlicy wiejskiej w Galwieciach w ramach umowy zlecenia na okres od 1 października do 31 grudnia z możliwością kontynuacji.

Więcej…

Zapraszamy na szczepienia

Urząd miejski w Gołdapi informuje, że 18 września w parku miejskim przy pomniku o godzinie 8:30 rozpoczną się szczepienia przeciw covid-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.

Więcej…

II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że w sobotni wieczór w kościele pod wezwaniem NMP Matki Kościoła odbył się II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.

Więcej…