Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa – to hasło powinno przyświecać każdemu z nas. Wczoraj jeden z mieszkańców widząc pijanego kierowcę natychmiast zareagował. Wyjął kluczyki ze stacyjki auta i powiadomił policję.

Do wypadku doszło dziś po godzinie 14 na przejściu dla pieszych na ul. Wolności w Gołdapi. W jego wyniku 30-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło wczoraj w Linowie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 651 z drogą powiatową w kierunku Przerośli. Wywróciła się ”gruszka” załadowana betonem. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Nieletni uciekinier z młodzieżowego ośrodka wychowawczego nie cieszył się długo wolnością. Gołdapscy policjanci doskonale znali go z licznych wcześniejszych interwencji, co pozwoliło na szybkie zlokalizowanie miejsca ukrycia, a następnie na zatrzymanie chłopaka.

W poniedziałek około godziny 22 do oficera dyżurnego gołdapskiej komendy zadzwoniła kobieta informując o kradzieży roweru. Był on pozostawiony przez jej syna na klatce schodowej jednego z bloków w Gołdapi.

Jadącego wężykiem rowerzystę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich. Mężczyzna miał prawie 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do pożaru doszło dziś kilkanaście minut po godzinie 4 w bloku przy ul. Szkolnej w Gołdapi. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy samochodem wybrali się na randkę w okolicach granicy państwowej. W dodatku okazało się, że kierowca był pijany.

Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna, a od 1 stycznia bieżącego roku dodatkowo również bardzo kosztowna. Wczoraj przekonał się o tym 36-letni gołdapianin, który wsiadł na rower mimo że wcześniej spożywał alkohol.

Pobity mężczyzna, który na „gorąco” powiedział policjantom, że nic się nie stało, po wyjściu ze szpitala złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Tym razem wizyta kuracjuszki na pasie drogi granicznej skończyła się pouczeniem. Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek czy grzybobrania.

Gołdapscy policjanci pracowali w sprawie zuchwałej kradzieży perfum i kosmetyków o wartości 1100 złotych z jednej z miejscowych drogerii. Dzięki czujności i spostrzegawczości policjantki będącej po służbie ustalono personalia złodziejki. 45-letnia kobieta już usłyszała zarzuty.

Do wypadku doszło dziś około godziny 22 na drodze wojewódzkiej 650 w Gołdapi. W jego wyniku jedna osoba została odwieziona do szpitala.

W środę policjanci gołdapskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ujawnili kilka wykroczeń popełnionych wobec pieszych jak i popełnionych przez pieszych.