POWIAT GOŁDAPSKI. Gołdapscy policjanci od wigilii do niedzieli uczestniczyli w centralnych działaniach pn. „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie”. Głównym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.

W trakcie swojej pracy funkcjonariusze pełniący służbę na drodze przeprowadzili łącznie 109 kontroli drogowych. Nie zatrzymali kierujących pod wpływem alkoholu. Nałożyli 34 mandaty karne, w tym w 28 przypadkach za przekroczenie prędkości. Ponadto policjanci zastosowali 16 pouczeń i sporządzili 4 wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymano 1 prawo jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych. W okresie prowadzonych działań odnotowano 1 wypadek i 1 kolizję drogową.

Wigilia, dni świąteczne oraz okres po świętach na terenie powiatu przebiegły spokojnie. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Gołdapscy policjanci podjęli łącznie 59 interwencji. Do policyjnego aresztu trafiły cztery osoby. Dwie z nich zostały zatrzymane do wytrzeźwienia. Kolejne dwie zostały zatrzymane jako sprawcy przemocy w rodzinie.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!