GOŁDAP. Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 32-latek z Gołdapi. Mężczyzna na jednym z osiedlowych parkingów celowo uszkodził volkswagena passata. Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2019 roku w godzinach wieczornych na parkingu osiedlowym na ul. Mazurskiej w Gołdapi. Pomiędzy dwoma mężczyznami wywiązała się awantura, w wyniku której jeden z nich nie zważając na dalsze konsekwencje swojego zachowania chwycił kostkę brukową i rzucił w zaparkowanego volkswagena passata drugiego z mężczyzn, po czym się oddalił.

O wybitej szybie, wgnieceniach i zarysowaniach swojego samochodu policjantów zawiadomił poszkodowany 30 grudnia. Funkcjonariusze szybko zatrzymali podejrzewanego o uszkodzenie mężczyznę. Okazał się nim być 32-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna wyjaśniał policjantom, że powodem jego zachowania było nieporozumienie. Jak sam stwierdził, samochód uszkodził w nerwach w ramach „odwetu”.

32-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie odbędzie zasądzoną mu karę.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!