GMINA GOŁDAP. Wczoraj około godziny 16 policjanci zatrzymali w Pogorzeli autobus rejsowy, który przekroczył dozwoloną prędkość. Poważniejsze problemy zaczęły się, kiedy policjanci zauważyli, że autokar ma przekręcony licznik. Po weryfikacji w policyjnym systemie okazało się, że wskazanie jest zaniżone o prawie pół miliona kilometrów. Wcześniejszy wpis ze stacji diagnostycznej z grudnia 2019 roku wykazywał, że autobus przejechał prawie 914 tys. kilometrów. W chwili policyjnej kontroli było to już zaledwie blisko 445 tys.

Do podobnej sytuacji doszło tego samego dnia na ulicy Suwalskiej w Gołdapi. Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali do kontroli volkswagena golfa. Mundurowi realizując swoje czynności sprawdzili także aktualny stan drogomierza, który wynosił ponad 259 tys. km. Następnie zweryfikowali pojazd w systemie informatycznym, uzyskując informację, że stan jego licznika podczas ostatniego badania technicznego z marca 2019 roku wynosił 272 tys. km.

Oba pojazdy trafiły na policyjny parking. Policjanci wyjaśniają teraz, jak doszło do zmiany wskazań drogomierzy i kto jest za to odpowiedzialny. Zgodnie z prawem taka zmiana jest przestępstwem i grozi za nią kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!