POGORZEL. Dzisiaj przed godzina 5 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 65 na trasie Kowale Oleckie – Pogorzel. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierująca audi jadąc w kierunku Kowali Oleckich potrąciła pieszego, który szedł lewą stroną jezdni w kierunku Pogorzeli. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Ełku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Piesi, którzy nie mają odblasków narażają własne życie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Po zmroku, przy złej pogodzie, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów, a jeśli ma na sobie jasne ubranie – 50 metrów.

Posiadając na sobie elementy odblaskowe, kierujący pojazdem może zauważyć pieszego z odległości większej niż 150 metrów. Właściwa widoczność pieszego daje szansę kierowcy na jego odpowiednio wczesne zauważanie, a tym samym na uniknięcie wypadku.

KPP w Olecku

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!